Kobieta chciała szybko pomnożyć pieniądze, podała oszustom dane swoje i męża. Małżeństwo straciło 90 tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu ostrołęckiego skuszona perspektywą szybkiego zysku przekazała oszustowi wszystkie dane potrzebne do zalogowania do konta. Kobieta pozwoliła także na zainstalowanie aplikacji do tzw. zdalnego pulpitu. Konto męża zostało „wyczyszczone” przez oszustów do zera, a jej zostało jedynie 1000 złotych. Oszuści zaciągnęli na nich także kredyty.

 

58 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego poinformowała policję o oszustwie w Internecie.

– Kobieta zawiadomiła, że na początku lutego przeglądając strony internetowe znalazła reklamę zachęcającą do pomnażania pieniędzy, którą się zainteresowała. Po jej kliknięciu została przekierowana na jedną z platform internetowych, gdzie podała swój numer telefonu oraz została automatycznie zarejestrowana – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Po chwili na jej telefon zadzwoniła kobieta ze wschodnim akcentem, która powiedziała, że by szybko zarobić pieniądze, wystarczy wpłacić 450 złotych. 58-latka się zgodziła.

– Pozwoliła na zainstalowanie na jej i męża komputerze aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu nie zdając sobie sprawy, że dała tym samym dostęp obcej osobie do zawartości jej całego komputera. Widziała, jak na jej ekranie ktoś zdalnie rusza „myszką” jednak dalej wierzyła w uczciwość osoby przedstawiającej się za menadżera. 58-latka podała również wszystkie swoje oraz męża dane z ich dowodów osobistych, adresu zamieszkania, numery karty kredytowych i inne informacje niezbędne do zalogowania na ich konta bankowe – relacjonuje rzecznik.

W wyniku działania oszustów zerwane zostały lokaty bankowe małżeństwa. Zaciągnięto na nich również kredyty. Łącznie 58-latka i jej mąż stracili około 90 tysięcy złotych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MoGa
MoGa
16 dni temu

brawo