Koalicja PiS – PPP straciła większość w Radzie Powiatu Przasnyskiego

Sesja Rady Powiatu zorganizowana w dniu 12 maja przyniosła zaskakującą deklarację jednego z członków koalicji PiS – PPP. Krzysztof Nieliwodzki z Chorzel, który uzyskał mandat radnego z KWW Prawa i Sprawiedliwości, zawiesił swoje członkostwo w koalicji, na której czele stoją starosta Krzysztof Bieńkowski i wicestarosta Waldemar Trochimiuk.

 

Wybory samorządowe z 2018 r. wyłoniły 17 powiatowych radnych. W skład Rady Powiatu Przasnyskiego weszło 7 członków PSL (dzierżącego władzę w starostwie od lat), 6 członków PiS, 3 radnych z PPP oraz jedną radną MzR.

Pod koniec 2018 roku Krzysztof Bieńkowski ogłosił, że radni z komitetów Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Ponad Podziałami zdecydowali o zawarciu porozumienia koalicyjnego. Sprawiło to, że dotychczasowa głowa powiatu – Zenon Szczepankowski nie został ponownie wybrany starostą, musząc zadowolić się funkcją radnego.

 

Za sprawą zawiązania koalicji PiS – PPP wyłoniono nowe władze powiatu – starostę Krzysztofa Bieńkowskiego i jego zastępcę Waldemara Trochimiuka, a w Zarządzie Powiatu znaleźli się radni z obu ugrupowań, skazując radnych klubu z PSL i radną z Mieszkańców z Regionu na miejsce w ławach opozycji.

Minęła już połowa 5-letniej kadencji nowych władz. W czasie majowej sesji Rady Powiatu, podczas której toczyła się dyskusja na temat remontów powiatowych dróg, przasnyskiego szpitala, obwodnicy w Chorzelach i przegonów dla krów, z której niewiele wynikło, radny Krzysztof Nieliwodzki (z KWW PiS), oświadczył, że zawiesił swoje członkostwo w koalicji na czas nieokreślony. Nie wyjawił jednak powodów swojej decyzji.

Decyzja radnego oznacza, że koalicja PIS-PPP, licząca dotychczas 9 szabel, utraciła jedną z nich. Rada Powiatu Przasnyskiego liczy łącznie 17 członków, więc koalicjanci utracili matematyczną większość.

Decyzja Krzysztofa Nieliwodzkiego sprawia, że w Radzie Powiatu panuje obecnie równowaga. Radny Nieliwodzki jest wolnym elektronem i wszystko wskazuje na to, że od jego decyzji zależeć będzie ukształtowanie się nowej większości w Radzie Powiatu, związanej z PSL. Nieoficjalnie wiemy, że w tej sprawie trwają intensywne rozmowy.

 

Co się wydarzy? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ale możliwych jest kilka scenariuszy

Jeden z nich wygląda następująco: Radny Nieliwodzki przystępuje do koalicji z PSL, co oznacza, że dotychczasowa koalicja PiS – PPP będzie miała w Radzie Powiatu mniejszość. Możliwa będzie zmiana przewodniczącego Rady Powiatu i składów komisji. Nowa większość może zyskać również możliwość kontroli poczynań zarządu i starosty oraz wskazywać kierunki rozwoju samorządu.

 

Zarówno starosta jak i jego zastępca mogą jednak spać spokojnie, ponieważ do odwołania władz powiatu potrzeba 2/3 głosów w radzie, a do zmiany warty w gabinetach Krzysztofa Bieńkowskiego i Waldemara Trochimiuka wiedzie długa i niepewna droga.

Kolejny scenariusz jest taki, że radny Nieliwodzki wróci na łono koalicji. Wówczas układ sił w Radzie Powiatu powróci do stanu pierwotnego i nie zmieni się nic.

Jeszcze inny wygląda tak, że radny będący języczkiem uwagi pozostanie wolnym elektronem, mogąc wspierać w głosowaniu zarówno obecną koalicję, jak i opozycję – wedle uznania, co może (ale nie musi) utrudnić wdrażanie decyzji obecnego Zarząd Powiatu.

Podobno w polityce nie należy mówić słowa „nigdy” i wszystko jest możliwe, dlatego, choć dostrzegamy jeszcze kilka mniej realnych scenariuszy, nie pokusimy się o ich opisywanie, bo po pierwsze nie znamy szczegółów politycznego bagienka, a po drugie wcale nie mamy ochoty się w nim zanurzyć.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
133 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
Agnes
2 lat temu

Panie nieliwodzki bardzo dobra decyzja. Jako mieszkanka gminy Chorzele popieram. Może w końcu powiat skonczy obwodnicę. Wierzę, że pan pomoże.

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Agnes

Jeśli chodzi o obwodnicę to powstała ona przecież teraz w tej kadencji. W poprzedniej mogliśmy tylko czekać i wdychać smrody samochodów stojących w korkach. Teraz wreszcie się to zmieni.

Ps. A nazwisko pisze się wielką literą.

Jagoda
Jagoda
2 lat temu
Reply to  Top

Obwodnica to pomysł i wykonanie Pana Szczepankowskiego

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Jagoda

Pomysł tak, ale nie wykonanie. Masz mózg?

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Top

Człowieku podstawiony przez „nareszcie przasnyskiego” chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Zasługa obecnych władz? – dobry ubaw. 🤣🤣🤣 Najpierw wszystko negowali, krytykowali, a teraz nic sami nie wymyślili, no może poza intrygami i podpisują się nie pod swoim pomysłami. A inwestycje musieli dokończyć. A gdzie sens oddawać w listopadzie z taką pompą most na obwodnicy, gdzie po tylu miesiącach obwodnica nie jest oddana, to tylko Bieńkowski tak może! Wstyd!!! Nasz powiat cofnął się w rozwoju o ponad 10 lat, tak jak i cała Polska. Kiedy ludzie się obudzą!

Wacek
Wacek
2 lat temu
Reply to  Top

Obwodnica to pieniądze pozyskane przez poprzedników, a Ci z PiS i PPP nie potrafią jej nawet dokończyć.

Last edited 2 lat temu by Wacek
Top
Top
2 lat temu
Reply to  Wacek

Nie potrafił to jej zrobić poprzednik. Cały 2018 rok nic tam się nie działo. Zero.

Max
Max
2 lat temu
Reply to  Top

Panie starosto, niech Pan już nie komentuje.

ZanZi
ZanZi
2 lat temu
Reply to  Max

To ja skomentuję. Wpisz sobie w wyszukiwarce „most w Chorzelach” i zobacz, kiedy cokolwiek ruszyło z budową. Ja zanim się wypowiem na jakiś temat to sprawdzam, czy nie powielam bełkotu chorych ludzi

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Wacek

Gdybyś miał trochę pojęcia to uzupełnił byś wiedzę. Obwodnica jest skończona tylko Marszałek i GDDKiA muszą ją włączyć do swoich dróg

Bogdan
Bogdan
2 lat temu
Reply to  Jan

Bzdura, obwodnica nie jest skończona, powinna iść do Opaleńca a nie z powrotem do Chorzel. Orientuj się trochę potem pisz.

Gustavo
Gustavo
2 lat temu
Reply to  Bogdan

Ej na rondzie to się nie jeździ w kółko, to wtedy się jedzie do celu a nie spowrotem. Poza tym nie wiem czy obwodnica ma nogi żeby mogła iść do Opalenca.

Darek
Darek
2 lat temu
Reply to  Gustavo

O ale błysnął, to goni się czy przegania?

Jankowski
Jankowski
2 lat temu
Reply to  Darek

U ciebie to się bąki puszcza akurat w gabinecie.

Jagoda
Jagoda
2 lat temu

BRAWO

Jan
Jan
2 lat temu

Wreszcie człowieku, czas ratować ten powiat, zostaw tego Bieńkowskiego i Trochimiuka i zróbcie coś wreszie z resztą rady. Rządy PiS i PPP prowadzą ten powiat na dno.

ZanZi
ZanZi
2 lat temu
Reply to  Jan

Reszta rady to albo nie przychodzi, albo wstrzymuje się od głosu. Takich radnych wybraliście to macie

Mati
Mati
2 lat temu

Bardzo dobrze, niech się sypie. Kłamczuchom i nieudacznikom już dziękujemy!

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Mati

Większego Kłamczucha od Sławucha to nie znajdzie 🙂

Karolina
Karolina
2 lat temu
Reply to  Top

Krzysiek, wez się za robotę albo zostaw to, nie nadajesz się.

Chorzelanin
Chorzelanin
2 lat temu

Krzysiek, teraz ty masz decydujący głos. Wierzymy w ciebie. Masz szansę to wszystko odwrócić

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Chorzelanin

Krzysiek faktycznie decyduje od ponad 2 lat 🙂

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Chorzelanin

Wstyd za takiego radnego Nieliwodzkiego. Teraz pomyślał? Zachciało mu się zaistnieć, ale zaistniał negatywnie! Chore ambicje wzięły u niego górę, a nie dobro ludzi. Jak Panu nie wstyd!

Danuta
Danuta
2 lat temu
Reply to  Emil

Jakie chore ambicje i tak długo za długo był z tymi kłamcami.Pamiętam zdjęcia jakie Bieńkowski wstawiał razem z Nim znad zalewu w Chorzelach,z komentarzem,że zalew w Chorzelach będzie zrobiony,to był warunek K.Nieliwodzkiego,kiedy zgodził się poprzeć Bieńkowskiego.Ileż razy Go Bieńkowski oszukał?Na sesjach traktował Go jak dziecko,niewybrednie komentując Jego wystąpienia.Miałam nadzieję,że porzuci to towarzystwo wzajemnej adoracji i nie pomyliłam się.Brawo!!!

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Danuta

A kto przy zdrowych zmysłach wierzy Bieńkowskiemu? Ale lepiej naprawić błąd niż dalej w nim tkwić.

Top
Top
2 lat temu

Uważam, że bardzo dobrze się stało, że Szczepankowski stracił w końcu władzę. Skala złych decyzji również personalnych była przerażająca.

Jagoda
Jagoda
2 lat temu
Reply to  Top

Takie zle decyzję, że do tej pory kończą jego inwestycje. Co sami zrobili ?

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Jagoda

Popatrz na szkoły, wyposażenie, remonty, szpital… wszystko zmieniło się teraz na plus.

Karolina
Karolina
2 lat temu
Reply to  Top

Szpital zbudowali i wyposażyli poprzednicy, obecnie raczej zadłużają, szkoły o remonty, też poprzednicy. Nowi praktycznie nic, a zmienia się na ogromny minus. Co nowego zrobili?

Ada
Ada
2 lat temu
Reply to  Karolina

Poprzednicy dbali ale o szkole w Chorzelach. Niestety, ale wlasnie poprzednicy o Przasnysz nie dbali. Teraz to się zmieniło i nadal zmienia. Dajcie popracować tyle obecnemu staroście co poprzedniemu to zobaczycie zmiany. Będzie dobrze i jeszcze lepiej ale przez 2 lata wszystkiego się nie da. Dajcie p.Bieńkowskiemu pracować.

Danuta
Danuta
2 lat temu
Reply to  Ada

Popracować….cha,cha dobre,obejrzyj sobie transmisję z sesji powiatu.Starosta Bieńkowski tak odpowiada na pytania..nie wiem dopytam,zapytajcie tego i tego..To się w głowie nie mieści

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Karolina

Słusznie!!!

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Top

A co konkretnie? Bo jakoś tego nie dostrzegamy!

ZanZi
ZanZi
2 lat temu
Reply to  Jagoda

A te inwestycje niektóre to pozalsie boże. Ten wylęgator w Zdziwóju. Tamtym się coś chyba pomylili, mieli zrobić kurnik, zrobili inkubator… Na zadupiu gdzie nawet zasięgu nie ma i wrony zawracają. Bo zone musiał wspomóc, więc kupił od jej gminy budynek na zadupiu jako powiat. Toż to się kupy nie trzyma, ale ciemny lud kupi wszystko.

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  ZanZi

Tak PiS i PPP traktuję Chorzele, takie właśnie komentarze. Panie Nieliwodzki obudź się wreszcie bo ludzie Panu tego nie wybacza jeśli będzie ich pan nadal utrzymywał przy korycie.

Michał
Michał
2 lat temu
Reply to  ZanZi

Uważaj, żeby te wrony Cię nie obsrały na powrocie.

Karol
Karol
2 lat temu
Reply to  Top

A kogo obchodzi co ty uważasz, najważniejsze wiadomość jest taka, że Pan Nieliwodzki zmienił podejście do obecnej władzy a to jest pierwszy krok do tego żeby tych nieudaczników odsunąć od władzy i zacząć naprawiać powiat.

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Top

Skala złych decyzji i praktycznie żadnych nowych inwestycji to jest teraz. Personalia?A co to film sami swoi? A gdzie kompetencje? Teraz to tam jest totalny bałagan i mówią o tym sami pracownicy, którzy są tam od wielu lat. Bieńkowski jak zmądrzeje to dogada się ze Szczepankowskim, inaczej sam nic nie zrobi, bo to nie na jego umiejętności.

ZanZi
ZanZi
2 lat temu
Reply to  Adam

Tere fere kuku, strzela baba z łuku. Jacy pracownicy wieloletni? Bo teraz może ktoś wymaga żeby pracować, a nie robić zakupy w godzinach pracy. To nagle balagan

Anka
Anka
2 lat temu
Reply to  ZanZi

A to już wszystkich zwolnili, żeby przyjąć swoich? A co tam robi była radna z PiS Pani Grabowska? Jakie ma kwalifikacje?

Gustavo
Gustavo
2 lat temu
Reply to  Anka

Jaka Grabowska? Jaka radna?

Jankowski
Jankowski
2 lat temu
Reply to  Adam

Tak bo za czasów poprzedniego miłościwie panującego to było tylko chlanie i ***. Wszyscy wiedzą o tych skrzypiących podłogach i codziennych składkach na chlańsko, do dziś wspominają. Sodoma i gomora.

Zosia
Zosia
2 lat temu
Reply to  Jankowski

Radni i pracownicy starostwa są teraz na bardzo wysokim poziomie i tego nie ukryjemy. W porównaniu do poprzednich władz- REWELACJA . A na naszego Pana starostę nie możemy powiedzieć nic złego, bo jest wspaniałym człowiekiem, dbającym o dobro wspólne! Każdy wie co było za poprzednich władz- BURDEL NA KÓŁKACH. Pozdrawiam

Rafał
Rafał
2 lat temu
Reply to  Zosia

To mówiłem ja , Jarząbek. Sani nie wierzycie w to co piszecie

Danuta
Danuta
2 lat temu
Reply to  Zosia

Na tak wysokim,że nawet nie pozyskali ani jednego euro przez dwa i pół roku,a także ani złotówki z dotacji państwowych..

Corega
Corega
2 lat temu
Reply to  Danuta

Kłamiesz stara zawistna babo. Drogę mi zrobili za kasę z budżetu państwa, więc się zamknij.

Danuta
Danuta
2 lat temu
Reply to  Corega

Kultura jak na pisowca przystało….

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Corega

Zabrakło merytorycznych dowodów, to chamstwo wyszło.

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Top

Człowieku, to po was tylko popiół i pył zostanie.

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Top

To obecna władza każe Ci pisać,?

Paweł
Paweł
2 lat temu

Brawa dla Pana Krzysztofa, nareszcie zrozumiał swój błąd. Teraz będzie można im wydawać czyli zarządowi polecenia, a przy odrobinie szczęście wywalić ich ze stołków, bo to co oni wyprawiają to jest żenada.

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Paweł

Tak będzie wydawać jak Rada Gminy w Chorzelach Pani Burmistrz. Nic nie mogą nic

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Paweł

Tak, poprzednik był super. Zatrudniał tylko swoich przeciwników .Tak zapuściliście korzenie, że trudno teraz żyć , kiedy zostały podcięte.

Yohny
Yohny
2 lat temu

Żenujące zachowanie, a czemu startował z PiSu? Niech złoży mandat.

Kinga
Kinga
2 lat temu
Reply to  Yohny

A dlaczego Trochimiuk złożył mandat o jest wicestarosta? Powinien odejść. Dawno, jeszcze będąc burmistrzem

Adam
Adam
2 lat temu

Panie Krzysztofie zakończ to pan i odzyskaj twarz. Przywróć pan normalność w powiecie. Czekamy!

Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Pa jak się uruchomili jak czują, że mogą stracić stołki. I powinniśmy, im szybciej tym lepiej.

Anna
Anna
2 lat temu

Możecie tu napisać co tam się obecnie dzieje. Nie bójcie się. Oni już się kończą.

Romek
Romek
2 lat temu

Chyba nadszedł czas podstawić taczki pod starostwo jak ten politolog kiedyś pisał.

Jankowski
Jankowski
2 lat temu
Reply to  Romek

Jak pacjent psychiatryka mówi, że jest Napoleonem, to jest napoleonem

Asia
Asia
2 lat temu

A co robi tam pan Makowski? Podobno nieźle zarabia a chyba jest emerytem i nie brakuje mu pieniędzy. Bo kandydował? A młodzież nie mają pracy.

Aleksandra
Aleksandra
2 lat temu
Reply to  Asia

Lepiej pilnuj swojego portfela. A skąd wiesz ile zarabia? Masz znajomości w księgowości w starostwie?

Asia
Asia
2 lat temu
Reply to  Aleksandra

Podobno nieźle i nie o portfel chodzi tylko o to czy nie powinni pracować mlodzi bez pracy, ten pan ma z czego żyć.

Makow
Makow
2 lat temu

Popieram decyzję

Anka
Anka
2 lat temu

Swojego atakujecie? To takie typowe

Yohny
Yohny
2 lat temu

Już PSL zaciera łapki że dostanie tlenu bo poniżej progu zeszli. 🙂
Trzeba było Sławomira mniej w mediach dawać i mniej jadu to byście do dziś rządzili.

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Yohny

Wybory wygrali na obietnicach bez pokrycia. Teraz wszystko wychodzi. Wystarczy zobaczyć ich arogancję, to co mówił Sławomir sprawdza się w 100 procentach.

Last edited 2 lat temu by Adam
Romek
Romek
2 lat temu

Tez slyszalem ze burmistrze w tym palce maczali, sąsiad z grunwaldzkiej gadał

Bierna
Bierna
2 lat temu

Dziwne ze w gminie w Chorzelach pracownicy mówili o tym już na początku maja, wiec to raczej nie jest decyzja która podjął na sesji

Ern
Ern
2 lat temu
Reply to  Bierna

Dokładnie!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Okręt nabiera wody, zaczyna się ucieczka.
Jan Maria Jackowski też już jedną nogą poza PiS. A to jeden z niewielu członków tej partii, którego da się słuchać bez obrzydzenia.

Mati
Mati
2 lat temu

Prawda. Senator zachowuje się jak przyzwoity człowiek, choć z PiS. Najpierw wsparł rolników przeciw „piątce Kaczyńskiego” teraz zapowiada głosowanie przeciwko Funduszowi Zadłużenia, które będą spłacać nasze wnuki. Coś czuję, że długo w PiS nie pobędzie.

Kasia
Kasia
2 lat temu

A może tak do roboty się wezmą a nie tylko zamykają się w gabinetach i kombinują jak nie stracić stołków.

Paulina
Paulina
2 lat temu
Reply to  Kasia

Mało zrobili? Więcej na pewno niż poprzednicy. Popatrz na wszystkie inwestycje.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Paulina

Nie umywają się do poprzedników. Co nowego zrobili?

Arnika
Arnika
2 lat temu
Reply to  Andrzej

A co nieumyci poprzednicy zrobili przez pierwsze lata swojej kadencji?

beata
beata
2 lat temu
Reply to  Paulina

Nic!

Zdzisiek
Zdzisiek
2 lat temu

Cały Wydział propagandy obudzili chyba. Tonący brzytwy się chwyta. Ludzie ich rozlicza.

Top
Top
2 lat temu
Reply to  Zdzisiek

W Chorzelach w urzędzie na pewno! Ile płacimy za pociotów PSL z innych gmin? Ile moglibyśmy za to zbudować u nas dróg?

Daria
Daria
2 lat temu
Reply to  Top

Raczej nie więcej niż w starostwie

Darek
Darek
2 lat temu

Co zalewem w Chorzelach? Co z drogą wojewódzką? Co z Co że Strefą? Co z obwodnica? Co z internetem? To są właśnie rządu PiS i PPP.

Dymitr
Dymitr
2 lat temu
Reply to  Darek

Darek przecież pytałeś o to już na sesji to po co się powtarzasZ

Arni
Arni
2 lat temu
Reply to  Darek

Zalew jest. Droga wojewódzka jest. Strefa też jest. I obwodnica. A o internet zapytaj swoją królową.

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Darek

Co z zalewem w Karwaczu? Co z odkrytą pływalnią przy ZSP w Przasnyszu, co z przebudową drogi 544 do granic powiatu, co ze ścieżką rowerową do Leszna, co z inwestorami, którzy mieli walić na strefę drzwiami i oknami? Miało być więcej dla Przasnysza, a co jest?

Wiola
Wiola
2 lat temu

Radny Pan Nueliwodzki to mądry człowiek na pewno musiał mieć poważne powody żeby tak postąpić w końcu nie wybrała go społeczność Przasnysza tylko Chorzel

Dymitr
Dymitr
2 lat temu
Reply to  Wiola

Akurat Chorzele to jest stan umysłu, a nie miejscowość

Danuta
Danuta
2 lat temu
Reply to  Dymitr

Nie sądź innych swoją miarą,stan umysłu to Przasnysz.Chorzele po wielu latach marazmu się obudziły i wybrały na burmistrza P.Szczepankowską,dzięki której Chorzele rozkwitły.A Wy Przasnyszanie dalej popieracie osoby,które nic dla Przasnysza nie robią i macie o to pretensje do Chorzel…

Zygmunt
Zygmunt
2 lat temu

Przez prawie 3 lata nie robili nic, gdyby nie te inwestycje co zostały po poprzednikach to by nie mieli czym się pochwalić. A teraz Pan Nieliwodzodzki zapalił im ogień pod d*** to będzie się działo.

Harnaś
Harnaś
2 lat temu
Reply to  Zygmunt

Zmieńta płytę

Dymitr
Dymitr
2 lat temu
Reply to  Zygmunt

Marzyć wolno każdemu.

Zigi
Zigi
2 lat temu
Reply to  Dymitr

Boita się co?

Arni
Arni
2 lat temu
Reply to  Zigi

Chyba wy, bo ten jeden z was jak puszcza wyziewy to drzewa usychają

Harnaś
Harnaś
2 lat temu

Pani Małgosiu, mniej alkoholu. Zwidy miną jak ręką odjął.

Baran
Baran
2 lat temu

Lepiej się zamknąć w kiblu z mężem i walić wódę 😀

Malak
Malak
2 lat temu

Malgorzto, co Ty na to, żeby na lato kupić destylator ?

TowarzystwoAA
TowarzystwoAA
2 lat temu
Reply to  Malak

Pomysł wielki kupmy tez butelki!

Tippler
Tippler
2 lat temu
Reply to  TowarzystwoAA

Oh Małgorzato, będzie na BOGATO

Waldemar
Waldemar
2 lat temu

Ale ubaw, cyt.; „radny Krzysztof Nieliwodzki (z KWW PiS), oświadczył, że zawiesił swoje członkostwo w koalicji na czas nieokreślony”. Czyżby tak oświadczył? Na czas nieokreślony? Przesłuchałem nagranie z sesji. Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Zawiesił i już. I co z tego wynika? Marzenia PSL-u o powrocie do władzy? Szczepankowski wyszedł z sesji wcześniej więc mu to dynda co się dzieje. Wilga nie jest w stanie przeczytać płynnie pytań, które chce zadać. Śmiem twierdzić, że nie wie o co pyta. Jak próbował powiedzieć coś własnymi słowami, to wyszło na to, że kazał liczyć dziury w drogach, które trzeba załatać. Albo zastanawiał… Czytaj więcej »

Darek
Darek
2 lat temu
Reply to  Waldemar

Tak właśnie szanujecie rolników? Wudac było. A na owsiki też coś jest w aptece.

Grażyna
Grażyna
2 lat temu
Reply to  Darek

Z tego co ja widzę, to rolnicy sobie jeżdżą tamtędy bez problemu. Problem sztuczny. Nikt rolników nie łapie i nie wlepia mandatów bo innego dojazdu tam nie ma do ich dzialek. Sztuczny problem

Rec
Rec
2 lat temu
Reply to  Grażyna

Jak radny wilga siedzi na dupsku w urzędzie w chorzelach ze swoim ciepłym kolegą to nie ma pojęcia, co się dzieje na drogach. Napiszą mu kartkę co ma powiedzieć i tak klepie głupoty trzy po trzy. Ujada jak ratlerek na labradora.

Jankowski
Jankowski
2 lat temu
Reply to  Waldemar

Święte słowa Panie Waldemarze, święte słowa. Wilga – człowiek „słup”, ale z czytaniem na bakier. Slawko dzwoni po kumplach, że już sobie tabliczkę na drzwi zamówił i już ludzi zwalnia. Ma już całą listę podobno przygotowaną. Zenon wyszedł szybciej żeby nie pokazać swojego teatralnego zdziwienia na wieść o zawieszeniu członkostwa Nieliwodzkiego. A wrócę do wilgi: jak on te inwestycje w Chorzelach prowadzi jak on czyta na poziomie klasy 1-3?

Robert
Robert
2 lat temu
Reply to  Jankowski

Właśnie nie prowadzi

Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu
Reply to  Jankowski

Proszę się nie śmiać z radnego Wilgi. To jest kandydat w przyszłych wyborach na Wójta gminy Jednorożec.

Anna
Anna
2 lat temu
Reply to  Jankowski

Jakieś dowody, czy uprawiasz mitomanię jak koledzy z PiS i PPP, co złote góry obiecywali przed wyborami, ale po to już tylko talary biorą na konto.

Rafał
Rafał
2 lat temu
Reply to  Waldemar

To poczekaj jak nie będzie musiał wyjść. Toć wy ani be ani me ani kukuryku. Boita się go jak ognia.

Werdiii
Werdiii
2 lat temu
Reply to  Rafał

Jak na razie to on się boi na te wszystkie sesje przychodzić

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Waldemar

To masz coś ze słuchem znaczy, wyraźnie powiedział „ na czas nieokreślony”. Ta koalicja jest taka sama jak ta w rządzie, jest ale tylko po to żeby utrzymać stanowiska. Żenadą to jest to i wstydem że tacy ludzie jak Bieńkowski i Trochimiuk zarządzają powiatem, oni się nie nadają nawet do spuszczania psów.

Rec
Rec
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Głodnemu chleb na myśli

Przasnyszanka
Przasnyszanka
2 lat temu
Reply to  Waldemar

Powiedział wyraźnie: „na czas niekreślony”. Nagranie z sesji Rady Powiatu Przasnyskiego z 12.05.2021 każdy może sobie znaleźć na YouTube. 32 minuta, sama końcówka posiedzenia.

Jankowski
Jankowski
2 lat temu

Myślę że pan Krzysztof Nieliwodzki to bardzo mądry człowiek i nie będzie trzymał z tymi oszustami, którzy już zacierają ręce na to że może im się udać wprowadzić bałagan

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Jankowski

Ty nie myślisz tylko masz złudne nadzieje, że Bieńkowski z Trochimiukiem dokończą tą kadencję na stanowiskach starostów. Marzenia ściętej głowy.

Werde
Werde
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Ale ściętej połówką, czy zero siedem?

Corega
Corega
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Jak już to „tę”, nieomylny muchomorze.

Kala
Kala
2 lat temu

Już się uruchomili wielcy obrońcy PSL-u. Żenada naprawdę!

Paulina
Paulina
2 lat temu

Już się rzucili PSL-owcy jak Reksio na szynkę hahahahahaha, mysla ze Nieliwodzki przejdzie na ich stronę śmiechu warte hahahaha wiadomo chociaż kogo zaliczyć do głównych kierowników zamieszania jak zwykle . BEZNADZIEJA

Janna
Janna
2 lat temu

Podsumowując tę wojenkę. Obiektywnie. Obecne władze z PiS i PPP do pięt nie dorastają poprzednikom z PSL. Zaczął się skowyt bo ludzie przejrzeli ma oczy i radny Nieliwodzki też. Dla dobra ludzi i przyszłości PiS i PPP powinni jak najszybciej oddać władzę. Po prostu się nie nadają. Może poprzednicy popełniali błędy ale był rozwój, inwestycje. Teraz jest marazm i politykierstwo.

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  Janna

Poprostu zazdrość i chęć przejęcia władzy przez Chorzele. Już jeden Pan szykuje się na stołek, prawda? Łatwo nie pójdzie.

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  Janna

PSL umiał mówić, mówić i jeszcze raz MÓWIĆ. Obecna władza DZIAŁA. A PSL-owcy niech idą spać, bo się napalili jak głupi do sera. Chłop nie jest glupi, omamic się nie da.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Paweł

Chorzele nie mają czego zazdrościć, bo sobie świetnie radzą. A obecna władza to banda nierobów, którzy tylko fotki robią, i gadają „Działamy”. PiS już w powiecie jest na dnie a PPP jeszcze niżej, rzeczywistości nie oszukasz.

Werdiii
Werdiii
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Wy wszyscy się zapiszcie grupowo z tego urzędu na mitingi AA

Asia
Asia
2 lat temu
Reply to  Paweł

Cgyba robi zdjęcia na inwestycjach poprzedników.

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Paweł

Działa? Ale się ubawiłem! 🤣🤣🤣

Jankowski
Jankowski
2 lat temu
Reply to  Janna

Nie martw się, zostaniesz w Jednorożcu.

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  Jankowski

A Ty powiedz koledze, żeby uspokoił się z tymi telefonami do innych

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Na moje oko, i to moje zdanie, PiS i PPP broni tu dwie trzy osoby. Reszta ludzi jest przeciwko nim i ma ich dość. Zresztą oni trwają jedynie, nic więcej.

Robert
Robert
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Ciekawe kto ich wybrał inbecylu Ty. Oszukańców i złodziei PSLowskich nikt nie poprze

Wiola
Wiola
2 lat temu

Chamstwo wulgaryzm nie ma granic Radny odstąpił bo przejrzał na oczy lepiej późno niż wcale szkoda że media w większości są jednostronne np TVP

Martyna
Martyna
2 lat temu

Panie Nieliwodzki niech Pan się zastanowi bo na razie jest Pan ZA a nawet PRZECIW. Politykę trzeba rozumieć, a nie chcieć w niej zaistnieć. Rozgłos i własne interesy to nie polityka, polityka to służba dla dobra ogółu.

Sławomir
Sławomir
2 lat temu

Ten spór na sesji o ganianie i przeganianie krów oraz liczenie dziur w drodze to najzwyklejsze głupoty. Panie Starosto współczuję Panu, że musi Pan z takimi Radnymi pracować. Szacunek za cierpliwość i wytrwałość.

Irena O
Irena O
2 lat temu
Reply to  Sławomir

Rozumiem, ze jest Pan bardzo niespełniony w swojej pracy. A te krowy to pan gania u siebie w urzędzie. Nasz Starosta to człowiek cudowny i pełen cierpliwości.

Grzech
Grzech
2 lat temu
Reply to  Irena O

Daj mu buzi i niech idzie jak najdalej

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Irena O

Ha, ha, ha, ha – Niczym z „Misia” Barei