Kłusownicy zastawili w rzece wnyki [VIDEO]

Ktoś zastawił w rzece metalowe wnyki. Tym razem nie zginie w nich bóbr lub wydra, bo pułapkę odnaleźli Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW Narew.

Kłusownictwo w Polsce wciąż kwitnie. Jednak ofiarami nielegalnych połowów nie padają tylko ryby. Bywa, że kłusownicy zasadzają się na zwierzęta żyjące w lasach. Dziko żyjąca zwierzyna łapie się w sidła i godzinami umiera w męczarniach. W uścisku metalowych szczęk giną m.in. sarny, jelenie, rysie i lisy.

W sobotę 22 lutego strażnicy rybaccy znaleźli w Narwi pułapkę na bobry. Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW Narew  na swoim profilu facebookowym opublikowali film, na którym widać jak wyciągają z rzeki metalowe wnyki na bobry, które są objęte ochroną.

W dniu dzisiejszym nasi strażnicy prowadzili wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką z Ostrołęki. Patrol odbył się z wody łodzią oraz z brzegu samochodem służbowym. Dziś napotkaliśmy w wodzie zastawione tzw. żelazo. Prawdopodobnie jakiś bezmózg, bo inaczej nie możemy tego nazwać, zastawił pułapkę na bobry. Żelazo zostało przez nas zdjęte i zabezpieczone. Pamiętajcie! Nie tylko ganiamy kłusowników, również ratujemy zwierzęta, które żyją w naszym środowisku – napisali strażnicy na Facebooku.

M. Jabłońska

Źródło PZW Narew
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments