Kłusownicy zastawili w lesie pułapki na zwierzynę. Natrafił na nie pracownik nadleśnictwa

Wnyki znalezione zostały w lasach powiatu makowskiego. Pracownik nadleśnictwa natrafił na cztery sztuki metalowych pętli.

 

Do zdarzenia doszło 7 stycznia. – Pracownik Nadleśnictwa zauważył w lesie w miejscowości Nowe Drozdowo cztery sztuki tzw. wnyków – metalowych narzędzi do chwytania zwierzyny – informuje Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim.

– Przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa art. 53 pkt 4a Ustawy o Prawie Łowieckim. Dalsze czynności w tej sprawie będzie przeprowadzał posterunek policji w Różanie – dodają funkcjonariusze.

Wspomniany artykuł ma brzmienie: Kto wbrew zakazowi określonemu w art. 42aa pkt 14, zakłada narzędzia lub urządzenia przeznaczone do łowienia, chwytania lub zabijania zwierzyny podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.”

 

Wnyki to najbardziej popularne narzędzie kłusownicze. Zazwyczaj jest to pętla z drutu, linki stalowej, bądź ze sznura zastawiana przez kłusowników tak, aby zwierzę weszło w „oko” pętli, a ta następnie zacisnęła się wokół szyi lub tułowia.

Wnyki stanowią śmiertelne zagrożenie dla zwierząt, które zaplątane często konają w męczarniach. Zimą, gdy przykryje je śnieg, mogą stanowić zagrożenie dla ludzi.

W przypadku znalezienia wnyków w lesie należy niezwłocznie zawiadomić leśników lub policję.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
21 dni temu

To już kaczki na węgierce się przejadły?

Amator
Amator
21 dni temu
Reply to  Adam

Za szybko uciekają. Kiedyś mieszkałem w innym regionie to czworaki gustowały w rosołku z młodziaków krukowatych. Gniazda wron i sic! gawronów regularnie „spadały” wiosną z drzew.