Kluby Sportowe z powiatu przasnyskiego zdobyły dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

Kluby sportowe z całej Polski wzięły udział w naborze rządowego programu KLUB 2022 oferującym wsparcie działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej polskiego sportu – klubów sportowych. Wśród tych, które zdobyły dofinansowanie, było kilka z terenu naszego powiatu.

 

Wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2022 r. objętych zostanie 5766 klubów – wszystkie, które wypełniły kryteria naboru. Z terenu powiatu przasnyskiego dofinansowania otrzymały:

  • Klub sportowy Przaśnik Przasnysz -15 tys. zł,
  • Przasnyski Klub Kyokushin Karate -10 tys. zł,
  • LKS Mazowsze Jednorożec – 10 tys. zł,
  • Jednorożec robi co może – 10 tys. zł,
  • Ludowy Klub Sportowy Iskra Krasne 10 tys. zł,
  • Klub sportowy Orzyc Chorzele – 10 tys. zł.

 

– Program „KLUB 2022″ rozstrzygnięty! Wśród ponad 5 tysięcy małych i średnich klubów sportowych, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki jesteśmy także my. W ramach 15.000,00 zł, które otrzymamy, zakupimy sprzęt sportowy oraz przeznaczymy na wynagrodzenie dla trenerów – pochwalił się KS Przaśnik Przasnysz.

Celem programu KLUB jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. W ramach programu operator udziela wsparcia w dwóch wariantach: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Kluby mogą realizować zadania w ramach programu do 30 listopada 2022 r.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

MKS Przasnysz nie dostał ?

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu
Reply to  jana

MKS nawet nie składał. Ich hojnie dotuje burmistrz kosztem innych klubów. Kiedyś zarząd szykał sponsorów, teraz ma jednego – miasto

Edek
Edek
1 miesiąc temu

A kto tam nadaje sie do pozyskiwania sponsorow, i co moga zaoferowac w zamian, reklama na koszulkach gdzie na mecz przychodzi 20 kibicow. Co to za reklama, zamiast awansu obrona przed spadkiem to kto by to chcial sponsorowac? Niebawem klub siegnie dna, póki byl Bogdan to i to funkcjonowalo, a teraz nowy prezes i jego swita czeka ich dno….specjalisty.