Kluby sportowe z powiatu przasnyskiego z rządowym dofinansowaniem

Ogłoszono wyniki Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2024, który jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wśród beneficjentów znalazły się kluby sportowe działające na terenie powiatu przasnyskiego.

 

– Przez cały okres trwania naboru otrzymaliśmy łącznie aż 7 914 zgłoszeń od klubów z całej Polski, co jest rekordową liczbą od początku funkcjonowania Programu.  Cieszymy się, że z każdym rokiem docieramy z ofertą do coraz liczniejszej rzeszy odbiorców, co pozwala wesprzeć pomocą finansową w ramach Programu coraz większą liczbę małych i średnich klubów sportowych – informuje Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, operator programu.

Głównym celem Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2024 jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, „wyrównywanie szans”, a także wsparcie instytucjonalne działalności klubów sportowych, w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Pod koniec maja 2024 roku ogłoszono wyniki programu. Wśród beneficjentów znalazły się kluby sportowe działające na terenie powiatu przasnyskiego:

  • LKS Mazowsze Jednorożec – 12 000,00 zł
  • Jednorożec robi co może – 12 000,00 zł
  • Uczniowski Klub Sportowy Iskra – 12 000,00 zł
  • Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz – 17 000,00 zł
  • Przasnyski Klub Kyokushin Karate – 12 000,00 zł
  • Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp” – 12 000,00 zł

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
npn
npn
18 dni temu

Z tego wynika ,że ten Rząd nie taki zły.

Bill
Bill
18 dni temu
Reply to  npn

Ja jako programista zarabiam 20k to nie mogę powiedzieć że zły