Klubokawiarnia w Ciechanowie właśnie ruszyła. Ten pomysł nie wypalił w Przasnyszu.

Na kulturalnej i turystycznej mapie Ciechanowa pojawiło się kolejne miejsce. Otwarty został letni ogródek klubokawiarni W18 przy zabytkowej i zrewitalizowanej kamienicy Pianki na ul. Warszawskiej 18. Przypomnijmy, że pomysł powstania klubokawiarni miejskiej “błysnął” także w Przasnyszu, ale poszło o pieniądze na remont lokalu, których radni nie chcieli “dać”. Dziś na naszym Rynku z powodzeniem funkcjonuje kawiarnia komercyjna.

 

– Ogródek przy Warszawskiej 18  w Ciechanowie to nowość, którą przygotowaliśmy dla Was na sezon letni. Otwieramy stylowe miejsce, gdzie będziecie mogli liczyć m.in. na dobrą kawę,  wino,  deser, jazzową oprawę muzyczną na żywo czy atrakcyjną biblioteczkę (dorzucam tam kilka moich książek) – poinformował prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Jakie atrakcje w ciechanowskiej klubokawiarni?

Od soboty 18 lipca mieszkańcy miasta i turyści mogą wypoczywać na ul. Warszawskiej w nowym ogródku kawiarnianym. Kawiarnia W18 słynie z bogatej oferty kaw (w tym mrożonych, klasycznych i alternatywnych). W letnim menu pojawią się słodkości (wybór domowych ciast i deserów), ale też sałatki, kanapki i chłodnik.

W kawiarni będzie można też wypić alkohol – od śródziemnomorskich win po wina musujące i kolorowe drinki oraz rozkoszować się literaturą. Dla gości udostępnione będą m.in. albumy o historii, literaturze, teatrze, czy sztuce. Nie zabraknie też literatury kobiecej, książek biograficznych oraz wyjątkowych albumów dla najmłodszych.

Klubokawiarnia W18 zmieni też godziny otwarcia. Będzie dostępna dla gości od wtorku do czwartku w godzinach 12.00-20.00. Natomiast w weekendy (piątki, soboty, niedziele) kawiarnia i ogródek będą czynne od 14.00 do 22.00.

Kamienica Pianki, która została zrewitalizowana przy udziale środków unijnych, rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu ubiegłego roku. Organizowane są w niej spotkania kulturalne, wernisaże, koncerty. W budynku prowadzone są też działania edukacyjne – funkcjonują Klub Młodego Odkrywcy i Klub Seniora.

 

Jaki pomysł dotyczył Przasnysza?

Przasnyska klubokawiarnia miała działać w lokalu w ratuszu, który długo nie znajdował najemców i miała być prowadzona przez Miejski Dom Kultury. W 2019 roku inwestycja miałaby pochłonąć 150 tys. zł z miejskiego budżetu, co wywołało zdecydowany sprzeciw części radnych. Ostatecznie lokal znalazł najemcę i w ratuszu od kilku miesięcy działa komercyjna Cafe Rynek.

O przasnyskiej klubokawiarni pisaliśmy tu:

Kawiarnia Kulturalna w ratuszu? Znamy szczegóły pomysłu miasta oraz jego dalsze losy.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ananasz
Ananasz
11 miesięcy temu

Nie ma czym się podniecać

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
odpowiada  Ananasz

Jasne. Kolejna kebabownia bardziej by Ci się przydała 😁.