Klub Senior+ w Bogatem będzie dalej funkcjonował. Gmina pozyskała prawie 30 tys. zł

W gminie Przasnysz w 2022 roku także będzie funkcjonował Klub „Senior+” w Bogatem. Na jego działalność pozyskano prawie 30 tys. złotych.

 

Od dłuższego czasu seniorzy z gminy Przasnysz w ramach działania Klubu „Senior +” spotykają się i biorą udział w rozmaitych zajęciach w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. J. Narzymskiego w Bogatem. W ofercie znajdują się zajęcia gimnastyczne, teatralne, plastyczne, a także nauka śpiewu. Seniorzy razem bawią się i gotują, ale przede wszystkim integrują.

 

Na zapewnienie dalszego funkcjonowania klubu Gmina Przasnysz pozyskała 29 tys. 140 złotych z budżetu państwa. Całkowita wartość projektu to prawie 92 tys. złotych.

– Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów, a także zapewnienie wsparcia umożliwiając osobom w wieku 60 lat i więcej korzystania z oferty  na rzecz społecznej aktywności,  obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym – informuje Urząd Gminy Przasnysz.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Grazyna
21 dni temu

Brawo dla Seniorów