Klub 2. Ośrodka Radioelektronicznego podsumował 2021 rok

Klub 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu w 2021 roku pomimo pandemii działał aktywnie. Zespoły wzięły udział w szeregu konkursów i występów.

 

– Tancerki z sekcji tańca Klubu 2. Ośrodka Radioelektronicznego zameldowały się do udziału w dwóch ważnych konkursach, tj.: w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych pn. „Kurpie Dance Cup 2021”. Reprezentantka klubu 2. ORel Oliwia zajęła 1. miejsce w kategorii jazz w wieku 7 – 9 lat, natomiast 2. miejsce w wieku 13 – 16 lat zajęła kolejna zawodniczka przasnyskiego klubu Zuzia – informuje por. Arkadiusz Michalski.

– Niezwykłym wydarzeniem był również udział w Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego 2021, w czasie którego dziewczęta z klubu przasnyskiego Ośrodka zajęły kolejno: Zuzia w kategorii etiuda taneczna 13-16 lat – laureat drugiego stopnia oraz Maja w kategorii etiuda taneczna powyżej 16 lat – laureat trzeciego stopnia. Ponadto zespoły stanęły również do udziału w: III Przasnyskim Show Tanecznym, podczas miejskich zawodów w Darta oraz Święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego – dodaje.

 

Warto wspomnieć, że w 2021 roku sukcesy odniosły wszystkie koła zainteresowań funkcjonujące w klubie 2. ORel. Koło plastyczne zameldowało się do udziału w konkursie „Moja pocztówka z Polski” organizowanego przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz zaprezentowało aż 5 wystaw tematycznych dostępnych do zwiedzania w budynku biblioteki oświatowej 2. ORel.

Koło wędkarskie potwierdziło swoje umiejętności w czasie finału zawodów wędkarskich na szczeblu Wojska Polskiego.

Zespół Przasnyscy Orelowcy funkcjonujący w kole muzycznym zapewnił oprawę najważniejszych świąt wojskowych, z udziałem pary prezydenckiej oraz Ministra Obrony Narodowej. Ponadto byli „gwiazdą wieczoru” podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanych w Strasbourgu we Francji. Wystąpili również w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego, XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Hrubieszowie oraz Military Festivalu w Ustroniu.

– Od 2019 roku poleciłem ukierunkować działalność kulturalną klubu 2. Ośrodka Radioelektronicznego na zwiększenie atrakcyjności naszej oferty edukacyjnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami dziś funkcjonuje w klubie m.in. sekcja tańca, sekcja biegowa, koła zainteresowań: muzyczne, plastyczne, wędkarskie oraz wszystkim znane koło Honorowych Dawców Krwi pn. LEGION HDK 2. ORel – stwierdził płk Bogusław Postek i zwrócił się do poszczególnych zespołów: Jesteście nie tylko wizytówką przasnyskiej Jednostki Wojskowej, ale przede wszystkim wizytówką szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta i powiatu. W mojej ocenie to właśnie tworzenie odpowiednich warunków do rozwijania swoich pasji, wiedzy czy umiejętności oraz kształtowania zainteresowań pozwala wzmacniać kompetencje, a także zaspokajać ciekawość poznawczą. Wierzę, że te sukcesy zarówno w dziedzinie kultury, jak i sztuki będą czynnikami procentującymi w późniejszym życiu. Ale czy tylko dzieciństwo i wczesna młodość są dobrym czasem na rozwijanie własnych zainteresowań? A dlaczego nie zacząć już teraz? Zawsze jest dobry czas na to, by się rozwijać dlatego zachęcam tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani by do nas dołączyli.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xne
xne
4 miesięcy temu

Wspaniała robota Pani Małgorzaty Bandurskiej , kochamy Panią.