Klasy mundurowe ALO Przasnysz złożyły ślubowanie

W piątek, 16 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu.

 

Dzień uroczystego ślubowania rozpoczęto mszą świętą w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Po mszy Kompania Honorowa z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu wraz z Pocztem Sztandarowym Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz młodzieżą klas mundurowych przemaszerowali na plac Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie klas mundurowych złożyli ślubowanie w obecności starszych kolegów, dyrekcji szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczyli: Dowódca 2. ORel płk dyp. Bogusław Postek, Komendant Powiatowej Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak, Starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Michał Giers, Dyrektor Delegatury w Ostrołęce, oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Przasnyszu, Joanna Cieślik.

 

Po ślubowaniu został zaprezentowany pokaz samoobrony oraz tor przeszkód, który był przygotowany przez uczniów klas II pod opieką nadkom. Jacka Majewskiego. Można było również obejrzeć sprzęt wojskowy i policyjny oraz zjeść smaczną grochówkę.

– Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas razem z naszymi uczniami – informuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hans
Hans
1 rok temu

Ale że obyło się bez wzajemnego wręczania medali za zasługi?

Jan
Jan
1 rok temu

Może ja czegoś już nie rozumiem?