Kinga Małkowska na II miejscu w etapie rejonowym 30. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką

W Ciechanowie odbył się etap rejonowy 30. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Udział w niej wzięła także Kinga Małkowska, uczennica klasy III  Liceum Ogólnokształcącego w Chorzelach. Licealistka zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 

Olimpiada to konkurs, który jest przeznaczony dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego (powiatowego), okręgowego (wojewódzkiego) i finału.  Na każdym z tych etapów uczniowie mają za zadanie rozwiązać test wiedzy, który obejmuje zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologią, a także przeciwdziałaniem marnowaniu żywności i surowców.

Partnerem głównym 30. edycji Olimpiady została sieć sklepów Biedronka.

 

– Sieć sklepów Biedronka od lat aktywnie wspiera inicjatywy propagujące zdrowy styl życia i odżywiania. Żywienie dzieci w wieku szkolnym jest nie tylko ważne z uwagi na bezpośredni wpływ na rozwój młodego organizmu, ale również przekłada się na koncentrację, pamięć a nawet wyrażanie emocji. Właśnie z tego powodu, produkty marki własnej przeznaczone dla dzieci – z ilustracjami dziecięcymi, podlegają szczególnym restrykcjom jakościowym. Cieszymy się, że zostaliśmy partnerem głównym Olimpiady Zdrowia, która dzięki zaangażowaniu bardzo doświadczonych ekspertów i swojej skali ma szansę przyczynić się do realnej zmiany – mówi Justyna Szymani, Dyrektor Działu Jakości i Kontroli Marki Własnej w sieci Biedronka.

Etap rejonowy konkursu odbył się 21 kwietnia w Ciechanowie. Udział w nim wzięli reprezentanci z 11 szkół podstawowych i 8 ponadpodstawowych, którzy otrzymali tytuł laureata na etapie szkolnym konkursu.

Wśród najlepszych znalazła się także Kinga Małkowska, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzelach, która zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

 

– Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu promocji zdrowia, zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia oraz promowania aktywności fizycznej. Kindze serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów- gratuluje Zespół Szkół Powiatowych w Chorzelach.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments