Kierujący motorowerem miał 3 promile alkoholu. Dalszą jazdę udaremnił mu żołnierz 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu

3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem mieszkaniec gminy Krasnosielc. Został zatrzymany przez żołnierza mającego tego dnia wolne od służby. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami. Policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze.

 

– Do zdarzenia doszło w sobotę około 19:40 na terenie gminy Krasnosielc. Zgłaszający – żołnierz zawodowy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu mający tego dnia wolne zauważył, że jadący przed nim motorower nie trzyma toru jazdy – relacjonuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

– Podejrzewając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, zaczął dawać mu znaki, aby się zatrzymał. Kierujący przyspieszył i zaczął uciekać w drogę leśną, gdzie przewrócił się. Zgłaszający nie pozwolił mu na dalsze kontynuowanie jazdy i wezwał policję – dodaje rzeczniczka.

Policjanci na miejscu zbadali trzeźwość 47 – letniego kierowcy jednośladu, mieszkańca gminy Krasnosielc.

– Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – przekazuje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments