
Kierujący golfem 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Wpadł w Szczukach
Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w ostatnich dniach. Wysokie kary, jak widać, nie wszystkich odstraszają.
Pomimo licznych apeli, nadal nie brakuje kierowców podróżujących „na podwójnym gazie”. Tylko od soboty policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.
– 12 listopada o godz. 13:50 w Starym Szelkowie 46 – letni kierujący jaguarem miał 1 promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około godz. 21.30 w Szczukach policjanci zatrzymali 28 – letniego kierującego golfem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.
Kolejny kierujący w stanie nietrzeźwości „wpadł” w ręce policjantów w poniedziałek o godz. 7.00 w Makowie Maz. na ul. Mazowieckiej. – 33-letni kierujący miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się też z wysokimi karami finansowymi.
ren