Kierowca na podwójnym gazie. Miał 3,5 promila

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który kierował autem mając w organizmie 3,5 promila alkoholu.

 

Do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który poruszał się samochodem osobowym marki BMW. Jechał z miejscowości Zawady Dworskie w kierunku Gołymina – Ośrodka.

– Policjanci wydziału ruchu drogowego pojechali we wskazane miejsce, gdzie podjęli interwencję wobec kierującego. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje Jolanta Bym.

 

– Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na „podejrzane” manewry na drodze. Nadmierna prędkość lub zbyt wolna jazda kierowcy, brak świateł a także problemy z utrzymanie pojazdu na swoim pasie, są zawsze poddawane szczegółowej weryfikacji przez policjantów i dzięki temu udaje się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. Pomocni są również mieszkańcy, którzy coraz częściej informują o swoich podejrzeniach o nietrzeźwych kierowcach widząc niebezpieczne zachowania na drodze – dodaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments