Kierowca bez uprawnień i po alkoholu uciekał przed policją

29-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h, miał w organizmie 0,8 promila alkoholu i uciekał przed policją. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

 

W nocy z czwartku na piątek w Ciechanowie kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

– Dokonany przez policjantów ruchu drogowego pomiar prędkości Opla Insignia wykazał, że kierowca tego samochodu w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kierowca zlekceważył wydane przez mundurowych polecenie zatrzymania się i zaczął uciekać – informuje nadkom. Jolanta Bym, funkcjonariusz ciechanowskiej policji.

 

Kierowca po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a także nie posiadał uprawnień.

– 29-latek był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził 3 pasażerów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca ten poniesie również konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie prędkości, co było przyczyną zatrzymania go do kontroli drogowej – dodaje Bym.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments