Kierował Scanią mając ponad 2 promile alkoholu. Nie miał też prawa jazdy

Policjant z Komisariatu Policji w Myszyńcu w czasie wolnym od służby rozpoznał za kierownicą ciężarówki poszukiwanego mężczyznę. Okazało się, że 25 – latek kierował ciężarówką będąc pod wpływem alkoholu. Nie miał też prawa jazdy.

 

W czwartek policjant z Komisariatu Policji w Myszyńcu, będący w dniu wolnym od służby, zauważył poszukiwanego do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności mężczyznę.

– Poszukiwany kierował samochodem ciężarowym po drodze krajowej K53. Funkcjonariusz natychmiast o zdarzeniu powiadomił dyżurnego ostrołęckich policjantów, który skierował w to miejsce patrol – informuje kom. Tomasz Żerański.

Po zatrzymaniu ciężarowej Scanii okazało się, że od kierowcy było czuć alkohol.

– Alkomat wykazał, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 25 – latek nie posiadał też prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje rzecznik.

Poszukiwany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wykonaniu niezbędnych czynności doprowadzono go do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższy rok zgodnie z orzeczonym wyrokiem.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments