Kierował rowerem mając ponad 2 promile. Zapłaci wysoki mandat

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez przasnyskich policjantów rowerzysta. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 zł.

 

– W sobotę, (16.12) około godziny 14:40 w Przasnyszu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

– Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni mieszkaniec Przasnysza miał 2,33 promila alkoholu w organizmie – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu ( między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

– Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego – przekazuje policjantka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
2 miesięcy temu

I to jest sukces😊 nawet się nie chcę komentować

Arek
Arek
2 miesięcy temu

Brawo wy i to jest wynik a wystarczyło sposcic powietrze z kół i to byłby wynik sumienia….

szef
szef
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

bez powietrza też pojedzie , ciekawe czy byłbyś taki mądry jakby to tobie pod koła taki wjechał

Grzegorz
Grzegorz
2 miesięcy temu

I taki pajac co wykartkuje dziadka na rowerze ma wcześniejszą emeryturę