Kierował pojazdem ciężarowym mając prawie 2 promile. Zareagował przypadkowy świadek

Informacja przekazana przez innego uczestnika ruchu oraz szybka reakcja policjantów doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy ciężarówki. 38 – latek kierował Volvo z naczepą mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za swojego nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, który nie trzymał równego toru jazdy.

– Zgłaszający dodał, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą jedzie drogą krajową nr 60 od strony Makowa Mazowieckiego w kierunku Ciechanowa. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Wskazany w zgłoszeniu pojazd mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Pomorze. Za kierownicą ciężarowego volvo z naczepą siedział 38 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

 

Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 2 promile. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja przypomina, że przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką karą pieniężną. Należy mieć świadomość, że pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może on doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc niepewny styl jazdy kierowcy poinformujmy policję pod numerem alarmowym 112.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments