Kiermasz potraw ukraińskich w Chorzelach

WolonWariaci razem z Towarzystwem Przyjaciół Chorzel oraz KSRG OSP Chorzele i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Chorzele przygotowali kiermasz tradycyjnych potraw ukraińskich, tworzonych pod kierunkiem pań, które obecnie przebywają na terenie gminy Chorzele.

 

–  W ten sposób chcieliśmy wspomóc akcje na rzecz walczącej Ukrainy – a przede wszystkim zaktywizować te osoby, które trafiły do gminy w wyniku zawieruchy wojennej. W niedzielę, 1 maja, przez cztery godziny serwowaliśmy najlepsze przysmaki z kuchni ukraińskiej. Były pielmieni, warieniki, pierogi, barszcz ukraiński, bliny, naleśniki… Na słodko i na pikantnie. Na ciepło i na zimno. Było czego próbować i w czym zasmakować. Najważniejsze jednak, że się udało – w czym pomogła nam pogoda, a przede wszystkim wspierający – poinformowali WolonWariaci.

 

Wszystkie zebrane środki zostaną wpłacone na rzecz Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz.

– Ich działalność dla Ukrainy jest inspiracją i wsparciem dla naprawdę wielu ludzi – komentuje TPCh.

Organizatorzy dziękują: paniom z Ukrainy – Tatianie, Natalii, Albinie, Inessie, Anastasii i Jewgienii – za merytorykę, księdzu dziekanowi Stanisławowi Dziękiewiczowi za udostępnienie zaplecza w postaci salki katechetycznej i świetną promocję podczas kiermaszu, Marzenie Szyjce – za koordynację wielu działań podczas kiermaszu i samą inspirację do działania, Tomkowi Kopczyńskiemu – za podarowanie warzyw potrzebnych do przygotowania potraw, Kazimierzowi Pawłowskiemu za udostępnienie zamrażarki, w której mogliśmy trzymać przygotowane wcześniej smakołyki, Ali Zyrze i Małgorzacie Biedkce – za przepyszne rogaliki i ciasta, a także wszystkim osobom, które wrzuciły swój grosik do puszki w podziękowaniu za przygotowany kiermasz.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments