Kiermasz dla Kazia – zebrali 5 tys. złotych

W minioną niedzielę odbył się Kiermasz dla Kazia Sadłowskiego, mieszkańca gminy Jednorożec. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

 

W niedzielę, 17 września Koło Gospodyń Wiejskich w Olszewce „Olszewiacy” zorganizowało przy kościele Kiermasz dla Kazia. Do organizacji przyłączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Małowidza, WolonWariaci, a także proboszcz oraz Łukasz Perkowski, który udostępnił dmuchańce dla dzieci. Można było zakupić ciasta, ręcznie robione świece sojowe oraz watę cukrową.

Podczas niedzielnej akcji udało się zebrać 5 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na rehabilitację Kazimierza Sadłowskiego.

– Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz mieszkańcom wsi za wsparcie i zakup produktów które były przygotowane. Za wasze wsparcie i wielkie serce. Pamiętajcie dobro zawsze wraca – dziękuje Agata Sędrowska.

Kazio Sadłowski z Olszewki (gmina Jednorożec) cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Wszystko wskazywało na to, że Kaziu przyszedł na świat zdrowy. Nie było żadnych kłopotów ani w trakcie ciąży, ani w trakcie porodu. Po dwóch tygodniach od wyjścia ze szpitala rodzice zauważyli, że syn nie potrafi podnieść główki. Od razu zaczęli szukać pomocy.

Chłopiec uczęszcza do fizjoterapeuty, logopedy i na zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. Wielkie postępy robi dzięki wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments