Kiedy zostaną uruchomione tężnie w Przasnyszu i Chorzelach?

W związku z nadejściem wyższych temperatur i sprzyjającej spacerowaniu aury, zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Przasnyszu i w Chorzelach na kiedy zaplanowano uruchomienie miejskich tężni.

 

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna, a słupki na termometrach wreszcie odnotowały przyjazną  temperaturę.  Na ulicach miast zaroiło się od spacerowiczów. Z okolicznych samorządów powoli zaczęły docierać informacje o uruchomieniu miejscowych tężni. Zapytaliśmy włodarzy z Chorzel i Przasnysza, kiedy planują uruchomienie urządzeń.

– Tężnia zostanie uruchomiona w maju. W zależności od pogody zdecydujemy czy już od majówki czy jeszcze trochę później. Nie może być widma przymrozków w nocy, gdyż jest to jeden z warunków  ewentualnej gwarancji – stwierdził burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski. Dodał, że tężnia przejdzie gruntowne przygotowanie do pracy przed startem sezonu.

 

Szybciej z dobrodziejstw solanki skorzystają mieszkańcy Chorzel. Jak informuje urząd odbiór nowo zamontowanej tężni i jej pierwsze uruchomienie wstępnie zaplanowano na najbliższy poniedziałek (godzina 14.30).

Oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solankowej wodzie wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez. Działanie lecznicze inhalacji korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Lodowisko na kilka miesięcy w roku, tężnia na kilka miesięcy w roku, zaraz odkryty basen na kilka miesięcy w roku… może radni też tylko na kilka miesięcy w roku?

Konował
Konował
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Solanka…. Przymrozki… Gwarancja… Kto to podpisał?

Korsarz
Korsarz
1 rok temu

Jak w tej tężni nie ma solanki ,po co tam chodzić?