Kiedy powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy w Obrębie?

Gmina Przasnysz przekazała powiatowi przasnyskiemu nieruchomość po dawnej Szkole Podstawowej w Obrębie. Ma tam powstać Środowiskowy Dom Samopomocy.

 

W lutym 2020 roku radni gminy Przasnysz wyrazili zgodę na przekazanie umową darowizny nieruchomości w Obrębie na rzecz powiatu przasnyskiego. Na działce znajduje się budynek po dawnej szkole podstawowej. W marcu został sfinalizowany akt notarialny pomiędzy samorządami. Zostało w nim zawarte zastrzeżenie, że jeśli nieruchomość nie zostanie wykorzystana w przeciągu dwóch lat na powstanie jednostki pomocy społecznej, to darowizna będzie podlegała odwołaniu.

Budynek nadal stoi pusty, nie widać żadnych prac związanych z powstaniem ośrodka. Zapytaliśmy starostę przasnyskiego, Krzysztofa Bieńkowskiego, czy trwają jakieś prace związane z jego uruchomieniem. Jak się okazało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu jest na etapie przygotowywania odpowiedniej dokumentacji.

– Przygotowujemy dokumenty. Zostaną złożone na koniec roku 2020 i liczymy, że w roku 2021 otrzymamy środki na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy. Gdy to nastąpi, to w 2021 roku zaczynamy prace budowlane i 2022 roku może ruszy nabór do ŚDS – poinformował starosta.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments