Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów z Przasnysza?

Blisko 395 tys. laptopów trafi do uczniów klas czwartych w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia”. Kiedy nastąpi przekazanie sprzętu dla uczniów przasnyskich podstawówek?

 

Według ustawy każdego roku uczniowie klas czwartych szkół podstawowych – publicznych, niepublicznych, a także artystycznych – otrzymają laptop. Zakupu sprzętu dokonuje Ministerstwo Cyfryzacji, a komputery trafiają do uczniów za pośrednictwem organu prowadzącego szkołę „w terminie umożliwiającym ich przekazanie uczniom klasy objętej wsparciem do dnia 30 września”.

Wyjątkiem jest pierwszy roku wsparcia, czyli obecny roku szkolny 2023/2024. Termin przekazania sprzętu został przesunięty do 31 grudnia 2023 r.

I choć dzieci w niektórych gminach już laptopy otrzymały, tak w innych wciąż na nie czekają. Jak wygląda sytuacja w Przasnyszu? Okazuje się, że termin przekazania sprzętu wciąż trudno określić.

– W dniu 21.09.2023 r. Zespół dystrybucji projektu „Laptop dla ucznia” przekazał informację, iż w naszym regionie nie został jeszcze wyłoniony wykonawca umowy. W związku z powyższym informuję, iż na chwilę obecną nie jest znany termin przekazania laptopów do placówek oświatowych – informuje Anna Wdowińska, inspektor ds. edukacji w Urzędzie Miasta Przasnysz.

Dystrybucja sprzętu będzie leżała w gestii dyrekcji szkół podstawowych.

– Informuję, iż w celu wspierania rozwoju kompetencji cyfrowych Miasto Przasnysz jako organ prowadzący trzy szkoły podstawowe otrzyma 207 laptopów. Powyższe laptopy zostaną dostarczone do szkół i będą przekazywane za pośrednictwem dyrektora rodzicom/opiekunom prawnym – dodaje inspektor.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Nie zdążą przed wyborami? Oj, oj, oj, ktoś za to beknie…

Bynio
Bynio
2 miesięcy temu

jak to to ktos? . Znowu zwala na biednego Juzka Bonka
pewno rodarly sie reklamowki z biedry 😉
takie trudne zadanie, task

Bynio
Bynio
2 miesięcy temu

albo zwala na bank ze niby kruszcu zlota i bursztynu zabraklo
@amberGold

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Bynio

A może senator Bierecki zakosił razem z miliardami ze Skoków? A teraz chodzi uśmiechnięty.

Bbb
Bbb
2 miesięcy temu

W Przasnyszu jest więcej szkół podstawowych niż 3, jest jeszcze czwórka (co z tego, że specjalna, dzieci powinny być traktowane na równi z innymi) no i jest jeszcze piątka. Jeśli są tam czwarte klasy, to chyba też powinny dostać laptopy.

Harry
Harry
2 miesięcy temu
Reply to  Bbb

Laptopów nikt nie powinien dostać, zanim zrobi sie dzieci trzeba pomyśleć czy nas na to stać. Poza tym jest 800+. Nie pochwalam ale skoro jest to powinien byc przeznaczony właśnie na takie cele jak zakup pomocy naukowych i poprawę warunków dzieci. Wracając do pytania w komentarzu warto zastanowić sie kto jest organem prowadzącym wymienione szkoły i do niego zwrócić się z pytaniem na jakim etapie jest realizacja programu.

Wojtuś
Wojtuś
2 miesięcy temu

Jak Przasnyszanie licznie zagłosują na pis

Mahmud Faheem
Mahmud Faheem
2 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

to bedziecie wtedy goowno mieli a nie ubogacenie
Niewierne moga sie POzegnac z malowamnym przystojniakiem
i mocna pozycja 5tej zony
Maro KOniecznie POmoz ich przekonac

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Mahmud Faheem

Hehe, co za idiota. PiSowcy zbudowali mur za publiczne pieniądze, żeby zatrzymać nielegalną imiegrację. Jednocześnie wydano za łapówki setki tysięcy wiz Schengen. Tak się robi frajerze pieniądze. Kilkaset dolarów kosztowała wiza. Pomóż to przez ich liczbę i zrozumiesz o jakich kwotach mówimy.

Aleks
Aleks
2 miesięcy temu

To czemu ci imigranci próbują nielegalnie pokonywać naszą granicę jak tam w ich ojczystych krajach można wizę kupić za dolary.

Tutejszy
Tutejszy
2 miesięcy temu

Co jeszcze obiecają? Czym jeszcze będą chcieli przekupić?

kasia
kasia
2 miesięcy temu

Myślę, że nauka w szkole powinna sie odbywać bez komputera. Ci mądrzejsi co nami sterują globalnie to swoim dzieciom ograniczają komputer, ucza ich czytania, pisania, liczenia i logicznego myślenia. Owszem potrzebny jest czasami ale nie dajmy się zwariowac, oni i tak tego mają zanadto, nie umieją logicznie myśleć, liczyć. A jak zabraknie prądu to cały świat stanie? Posluchajcie pani profesor Cieszynskiej co mowi o tym jaki wplyw mają telefony i komputery na małe dzieci, a zarazem nie jest zwolenniczką zakazu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  kasia

Bzdura. Szkoła ma uczuć myślenia i rozwiązywania problemów, a nie wkuwania na pamięć. Ale komputerów nie da się uniknąć. Sorry. Dziś nawet dojeniem krów sterują komputery.