KGW z Zielonej zwycięzcą „Bitwy Regionów” [FOTO]

W niedzielę, 11 czerwca na placu przy pływalni w Chorzelach odbył się etap powiatowy „Bitwy Regionów”.  Udział w nim wzięło 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przasnyskiego.

 

W minioną niedzielę, 11 czerwca przy obiekcie Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach odbyła się kolejna odsłona „Bitwy Regionów”, wydarzenia skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie kraju. Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na etapie powiatowym w pomoc włączyło się Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

W konkursie kulinarnym rywalizowało ze sobą 10 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Przasnysz, Czernice Borowe, Krasne i Krzynowłoga Mała. Tego dnia zorganizowano także  „Piknik z produktem polskim”.

 

Zmagania kulinarne oraz degustację potraw umilił występ zespołu Everest oraz bezpłatne atrakcje dla najmłodszych uczestników pikniku.

Każde z Kół zaprezentowało swoje popisowe dania. Uwagę jury przykuła „Zieleńska szynka z nogą”, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Wyniki etapy powiatowego „Bitwy Regionów 2023”:

  • I miejsce – KGW Zielona
  • II miejsce – KGW Leszno
  • III miejsce – KGW Gostkowo
  • Wyróżnienie: KGW Nowe Żmijewo

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments