KGW z Karwacza wystartowało w etapie wojewódzkim „Bitwy Regionów”

Koło Gospodyń Wiejskich z Karwacza, zwyciężczynie konkursu „Bitwa Regionów” na etapie powiatowym, wystartowało w kolejnych zmaganiach kulinarnych. Tym razem reprezentacja powiatu przasnyskiego musiała obejść się smakiem.

 

W minioną niedzielę, 16 października w Winnicy odbył się  II etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” województwa mazowieckiego. Udział w nim wziął wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Powiat przasnyski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Karwaczu.

– Polska żywność jest najlepsza w Europie, najlepsza na świecie.Tym bardziej, że ta żywność jest jeszcze przygotowana przy pomocy tradycyjnych receptur kulinarnych i przez tak doświadczone panie i panów z kół gospodyń wiejskich, jak obecni tutaj, wszak panowie też są członkami KGW – zauważył Henryk Kowalczyk.

 

Tym razem do rywalizacji przystąpiło 29 kół gospodyń wiejskich z województwa mazowieckiego. To zwycięzcy zmagań na etapie powiatowym. Ich zadaniem było ugotowanie po raz kolejny potrawy, która zachwyci jury. KGW z Karwacza przygotowało „Króla Karwacza”, czyli pomysł na potrawę z królika.

Tym razem zabrakło szczęścia i nie udało się im przejść do kolejnego etapu. I miejsce zdobyło KGW w Pniewie „Pniewianki”, II miejsce – KGW w Zabielu, zaś III miejsce przypadło KGW w Ruskowie „Ruskowianki”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments