KGW z Dobrzankowa na finale etapu wojewódzkiego konkursu „Polska od Kuchni”

W niedzielę, 30 lipca w Sochaczewie odbył się etap wojewódzki konkursu „Polska od Kuchni”. Wśród uczestników znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrzankowa.

 

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wydarzenie, którego zadaniem jest szerzenie dziedzictwa kulinarnego, promowanie zdrowego stylu życia, a także edukacja ekologiczna i pielęgnowanie  polskiej kultury i tradycji.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był niedzielny obiad oraz tradycje z nim związane. Organizatorzy „pragną, aby niedzielny obiad stał się ucztą pełną smaków, kolorów, zapachów, z tańcem, muzyką i rewelacyjnym, polskim jedzeniem”.

 

Podczas niedzielnego finału etapu wojewódzkiego w Sochaczewie zaprezentowało się 26 Kół Gospodyń Wiejskich. Wśród nich było Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrzankowa (panie i panowie) ,które przygotowało dwudaniowy niedzielny obiad składający się z czerniny z makaronem i kaczki.

– Była to dla nich wspaniała zabawa i okazja do zaprezentowania walorów Gminy Przasnysz – dodaje gmina.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
9 miesięcy temu

Gratulacje i powodzenia w dalszych zawodach kulinarnych.Tak trzymać Panie

Zbyszek
Zbyszek
9 miesięcy temu

Świetny ten obrazek z bocianem.

Dobrzankowo nazywano Bocianowo, a tam gdzie mieszkałem był i jest Zamruczek, kilkanaście lat temu mówiono że co drugi to Królikowski, a co trzeci to Mocek..
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Zamruczka i całego Dobrzankowa..
Z. Królikowski