KGW w Olszewce „Olszewiacy” zaprosiło seniorów na kolejny wspólny obiad i kurs pierwszej pomocy

W poniedziałek, 3 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich w Olszewce „Olszewiacy” zaprosiło seniorów na drugie spotkanie „Danie wspólnych chwil” w ramach 3. edycji programu Fundacji Biedronki.

 

– Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Fundacja zaprosiła do udziału w nim Koła Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków – informuje Fundacja Biedronki.

W miniony poniedziałek, 3 czerwca odbyło się drugie, z sześciu zaplanowanych spotkań.

– To kolejne, bardzo miło spędzone popołudnie w towarzystwie seniorów.  Tym razem odwiedził nas ratownik medyczny – relacjonuje KGW.

Łukasz Ciach, ratownik medyczny zaprezentował obecnym na spotkaniu seniorom zasady pierwszej pomocy. Nauczył jak rozpoznać m.in. zawał i w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

– Było to bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Dziękujemy panu Łukaszowi Ciach  za zaangażowanie, poświęcony czas i przygotowanie – dodaje KGW.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments