KGW Karwacz na wizycie studyjnej w województwie świętokrzyskim

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Karwacza wzięły udział w dwudniowej wizycie studyjnej w województwie świętokrzyskim.

 

Przedstawicielki KGW Karwacz reprezentowały nie tylko gminę Przasnysz, ale także cały powiat przasnyski.

– Celem wizyty studyjnej było zapoznanie się z dobrymi praktykami w KGW, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami a gospodarzami, dostarczenie praktycznych i wartościowych umiejętności w zakresie tworzenia i umacniania współpracy z innymi KGW, władzami, mieszkańcami, mediami, szkołami, NGO, lokalnym biznesem, a także dostarczenie wiedzy z zakresu finansowania i rozliczania KGW, dostarczenie informacji o sposobach promocji KGW i realizowanych przedsięwzięć (metody tradycyjne i innowacyjne) i przekazanie wiedzy na temat pozyskiwania partnerów i patronatów oraz zgłębienie wiedzy na temat siły internetu i mediów społecznościowych jako wyrazu efektywnej komunikacji – informuje Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

 

W trakcie wizyty przedstawicielki KGW Karwacz wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich w Występach, Koła Gospodyń Wiejskich Lipowianki w Lipowicy, KGW Mierzawianki i KGW Diament oraz burmistrzem gminy Wodzisław, a także przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich Sikoreczki w Krzcięcicach. Zorganizowano dla nich warsztaty rękodzielnicze i warsztaty z aranżacji stołu weselnego z motywami ludowymi charakterystycznymi dla regionu woj. świętokrzyskiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments