KEN CZYTA PAPIEŻA

W niedzielę 11 października uczniowie klasy II b – Adrian Włodkowski, Justyna Dzielińska, Roksana Cichowska oraz Ala Makowska wraz z nauczycielami – Elżbietą Tyniecką oraz Mariuszem Łyszkowskim przyłączyli się do interesującego  projektu Biblioteki Pedagogicznej oraz przasnyskiej Fary – PRZASNYSZ CZYTA PAPIEŻA.

  Nasi przedstawiciele wystąpili w roli lektorów pism Karola Wojtyły. Wielkie czytanie dzieł Jana Pawła II  to kolejna inicjatywa mająca na celu przypomnienie ważnych  pism papieża, który przez 26 lat pontyfikatu napisał i wygłosił 85  tysięcy stron druku.

  Podczas 102 pielgrzymek zagranicznych i 142 podróży po Włoszech Jan Paweł II wygłosił ponad 3 tys. homilii i przemówień. W czasie swojego pontyfikatu opublikował 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji i 42 listy apostolskie. Dzięki mediom, których znaczenie doceniał, jego wystąpienia trafiały do milionów ludzi na całym świecie.

  Papież wiele mówił, jeszcze więcej pisał, ale  zawsze ubolewał, iż tak wielu go słucha, a niewielu usłyszy to, co w jego słowach  najistotniejsze…

Elżbieta Tyniecka


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments