Kawiarenka Literacka w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych [FOTO]

7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbyło się spotkanie w Kawiarence Literackiej, będące podziękowaniem dla wszystkich życzliwych osób wspierających działania placówki.

Do Kawiarenki przybył ksiądz proboszcz, przedstawiciele władz samorządowych i stowarzyszeń lokalnych, mieszkańcy gminy, rodzice oraz nauczyciele, absolwenci i uczniowie szkoły.

Zaproszonym gościom wrażeń artystycznych dostarczyli uczniowie prezentując wesołą, barwną i pogodną adaptację wierszowanej bajki Jana Brzechwy pt. Pchła Szachrajka.

Szkolne przedstawienie stało na wysokim poziomie artystycznym. Wartka akcja, ciągła zmiana ról i charakteryzacji, taneczne układy, rymy Brzechwy śpiewane solo i chóralnie w brawurowym wykonaniu młodych aktorów wywoływały uśmiech i zachwyt na twarzach widzów.

Na pochwałę zasługują wszyscy wykonawcy, których przygotowały panie: Magdalena Goliasz – Zagajewska, Justyna Kołcon – Rogowska i Maria Nałęcz. W przedstawieniu udział wzięli: Oliwia Nawrocka, Krzysztof Pszczółkowski, Maja Nawrocka, Amelia Stolarczyk, Kinga Karolewska, Karina Miś, Filip Rudnicki, Natalia Bobińska, Maria Liszewska, Maciej Woźniak, Bartosz Jakubiak, Julia Jakubiak, Monika Pikus, Joanna Suchecka, Nikola Kucharska, Wiktoria Żelarzewska.

Dopełnieniem inscenizacji były dobrze dobrane kostiumy aktorów i scenografia, współgrające z treścią sztuki, pięknie wykonane  przez panie: Justynę Kołcon – Rogowską, Mariolę Lewandowską i Marię Nałęcz. To wszystko sprawiło, że widzowie poczuli się jak w prawdziwym teatrze.

Źródło SP Czernice Borowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza Kuna
Iza Kuna
4 lat temu

To ten Robert Wójtowicz miał w końcu tą dziewczynę czy nie miał?

Czy ksiądz który reaguje podwyższonym tętnem przy pytaniach o homoseksualizm i jest podejrzany o zabicie Roberta jest jedyną osobą która wiedziala, że Robert „ma” dziewczynę? Czy ktoś mataczy jeszcze w ten sam sposób?

Amen.

Józef
Józef
3 lat temu
Reply to  Iza Kuna

W Forum Robert Wojtowicz jest wypowiedz Sylwestra Brata Roberta na temat narzeczonej. Tylko swołocz szuka homoseksualnego wątku.