Kawecki, Chyliński i Michalski z LKS Grom Przasnysz Mistrzami Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W dniach 13 – 14 maja 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc kobiet i mężczyzn, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów i masterów w miejscowości Knurów na Śląsku. Na tym prestiżowym wydarzeniu nie zabrakło zawodników z LKS „Grom” Przasnysz, trenowanych przez Pana Cezarego Pykałę.

 

W kategorii młodzików do lat 16 w wadze do 83 kg, Mikołaj Kawecki zdobył tytuł Mistrza Polski. Ponadto, w kategorii open, ten sam zawodnik zajął drugie miejsce, zdobywając wice mistrzostwo Polski. Kolejnym reprezentantem klubu był Patryk Chyliński, rywalizujący w kategorii do 59 kg. Patryk zdobył Mistrzostwo Polski, a w kategorii open zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Trzecim zawodnikiem, który odniósł sukces, jest Bartosz Michalski – został Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 66 kg.

 

Dzięki tym osiągnięciom, Ludowy Klub Sportowy „GROM” Przasnysz zdobył imponującą liczbę 36 punktów, co pozwoliło zdobyć drużynowe Mistrzostwo Polski młodzików do lat 16, pokonując zawodników z klubu Sportowego Tęcza Kielce. Jest to ogromny sukces dla klubu i dowód na wysoką jakość treningu oraz determinację i talent zawodników z LKS „GROM” . Gratulujemy wszystkim zawodnikom ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Podziękowania dla Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, wice starosty Pana Pawła Mostowego za wsparcie udziału LKS „GROM” PRZASNYSZ w zawodach sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w ramach Jubileuszu 25 – lecia powiatu Przasnyskiego.

Podziękowania dla burmistrza miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, zastępcy burmistrza Pana Łukasza Machałowskiego, Pani Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej, wójta Gminy Czernice Borowe Wojciecha Brzezińskiego, Pana Przemysława Kaweckiego oraz Kazimierza i Michała Zielińskich.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu

A dlatego Toudi nie zmieścił się w kadrze?

carambo
carambo
23 dni temu

Dziwna to dyscyplina w której w Mistrzostwach Polski startuje jeden, dwóch zawodnik w danej wadze więc niemożliwe jest zajęcie innego miejsca niż pierwsze

Ernest
Ernest
23 dni temu
Reply to  carambo

Ząbek sam wystartuj i pokaz na do cie stać

Tutejszy
Tutejszy
23 dni temu

Słaby jestem jako kibic w tej konkurencji, ale wiem co znaczy mistrzostwo!!
Oby tak dalej!