Kasia Jeryng i Natalia Bober wyróżnione przez wójta Krzynowłogi Małej

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyła się debata o bezpieczeństwie pt. „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. W jej trakcie odbyła się także ważna uroczystość dla dwóch niezwykłych uczennic: Kasi Jeryng z klasy IIb gimnazjum i Natalii Bober z klasy VII. Dziewczynki zostały wyróżnione przez dyrekcję szkoły, a także wójta Jerzego Humięckiego i księdza proboszcza Jacka Wichorowskiego.

Wójt Jerzy Humięcki, składając gratulacje dziewczynkom i ich rodzicom, obecnym na sali, podkreślał wiele walorów młodych i zdolnych uczennic. Mówił m.in., że Kasia i Natalka wyróżniają się nie tylko wiedzą, lecz także zaangażowaniem w życie środowisku. Mają czas na naukę, pracę społeczną, uprawianie sportu i rozwijanie własnych zainteresowań.

Doceniając pracę i zaangażowanie dziewcząt, wójt Jerzy Humięcki ufundował dla Kasi sportowe stypendium. Natomiast ks. Jacek Wichorowski wystąpił do Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia o stypendium dla Natalii.

A oto krótka charakterystyka obu wyróżnionych uczennic:

Katarzyna Jeryng – uczennica klasy IIb gimnazjum, która na co dzień trenuje w drużynie Gminnego Klubu Sportowego „Krzyniak”, równolegle gra też na najwyższym poziomie w Polsce, w Ekstralidze Futsalu Kobiet, w barwach drużyny AZS Uniwersytet Warszawski. Niedawno odebrała statuetkę dla Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Przasnyskiego. W turnieju o tytuł mistrza Polski w rywalizacji kobiecych drużyn do lat 18. Kasia wywalczyła z koleżankami brązowy medal.

Przygoda Katarzyny Jeryng z AZS Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęła się ponad rok temu. Najpierw były testy, na które pojechała ze swoim trenerem Marcinem Sokołem. Te wypadły na tyle dobrze, że pomiędzy klubami ze stolicy i Krzynowłogi została nawiązana trwalsza współpraca. Teraz Kasia ma już na swoim koncie kilka występów w II lidze kobiet na trawie. Brała udział w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U–16. Mimo że grała ze starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarkami, otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki. Mimo licznych sukcesów Kasia jest miłą, skromną dziewczyną o niezwykłym uroku osobistym, dzięki któremu jest bardzo lubiana przez rówieśników. Nauczyciele doceniają, że na miarę swoich możliwości potrafi pogodzić naukę z pasją, która pochłania jej wiele czasu.

Natalia Bober – uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Od II semestru bieżącego roku stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest bardzo ambitna, zdyscyplinowana i pracowita, a jednocześnie wyjątkowo grzeczna i skromna. Cechuje ją wysoka kultura osobista. Mimo swojej skromności jest dziewczynką bardzo otwartą, a wszyscy cenią ją za dobre serce i pomocną dłoń. Pomaga w nauce swoim rówieśnikom i stanowi dla nich wzór. Można na niej polegać, ponieważ jest odpowiedzialna i prawdomówna. Jest dobrą organizatorką. Wywiązuje się terminowo z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę, często sama jest ich inicjatorką. Dyscyplina pracy i koncentracja podczas lekcji pomagają uczennicy w zdobywaniu dobrych stopni. Średnia jej ocen na koniec ubiegłego roku szkolnego wynosiła 5,25. Przez dwa lata miała 100% frekwencję w szkole. Bardzo chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych osiągając wysokie wyniki w gminie.

Po lekcjach uczestniczy w spotkaniach oazy i scholii parafialnej, jest lektorką w kościele parafialnym. Należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krzynowłodze Małej. Czynnie uczestniczy w ich wspólnych spotkaniach, próbach oraz występach. Jej muzyczne zdolności mają swoje odzwierciedlenie również w konkursach muzycznych, z których Natalia wraca z nagrodami.

Swoje zdolności plastyczne wykorzystuje do wykonywania prac plastycznych na konkursy, które są nagradzane zarówno na szczeblach gminnych jak i powiatowych. Jej talent plastyczny służy również nauczycielom podczas dekoracji klasowych oraz na różne uroczystości szkolne.


 

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments