Kasia Goliasz laureatką 33. Jarmarku Kurpiowskiego w Myszyńcu

W niedzielę, 22 maja odbył się 33. Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu. Wśród laureatów znalazła się Kasia Goliasz z jednorożeckiego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Młode Kurpie”.

 

33. Jarmark Kurpiowski organizowany jest przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu oraz Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce.

Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza święta z elementami gwary kurpiowskiej w Bazylice Mniejszej. Dalsza część imprezy odbyła się w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Na scenie RCKK, przed publicznością, prezentowali się wokaliści i soliści, grupy śpiewacze, zespoły i kapele, instrumentaliści oraz zespoły taneczne w kilku kategoriach wiekowych. W tegorocznej edycji przed jurorami i publicznością wystąpiło 237 uczestników.

 

Wśród wyróżnionych uczestników znalazła się również Kasia Goliasz z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Młode Kurpie”. Kasia zajęła III miejsce w kategorii: Soliści śpiewacy – dzieci i młodzież do 15 lat.

Gratulujemy!

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments