Karwacz. Wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Przewoził mefedron i ekstazy

W Karwaczu zatrzymano 34 – latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie także za posiadanie środków odurzających w postaci mefedronu i tabletek ekstazy, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

W poniedziałek tuż przed północą policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w miejscowości Karwacz (gm. Przasnysz) zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, który posiadał niesprawne oświetlenie.

– Podczas legitymowania 34-letni kierowca, mieszkaniec powiatu przasnyskiego zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że jest trzeźwy, dlatego też został przebadany na zawartość środków odurzających w organizmie. Wykonany test wskazał obecność narkotyków – informuje kom. Paweł Rykowski.

 

Podczas przeszukania samochodu ujawniono około 10 gram mefedronu i 57 tabletek ekstazy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Policjanci wraz z mężczyzną udali się do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do dalszych badań. Został osadzony w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu zastosował wobec 34 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments