Karwacz. 22-letni kierowca prowadził pojazd, mimo sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów – nierzadko wszystkich pojazdów mechanicznych. W ostatnich dniach przasnyska policja odnotowała kolejne takie zdarzenie.

– 18 marca w Karwaczu (gm. Przasnysz), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4. Podczas kontroli okazało się, że 22 – letni mężczyzna kierując autem złamał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Osoba, która narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego, zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Zamknąć bandytę i zabrać auto.A jeśli będzie miał jakieś Si, to zastrzelić i z bańki.