Karolina Suwińska najlepszą licealistką z gminy Przasnysz

Karolina Suwińska, uczennica klasy 3A o profilu matematyczno-fizycznym w LO im. KEN w Przasnyszu została nagrodzona przez władze samorządowe gminy Przasnysz za wysokie osiągnięcia w nauce.

 

Samorząd Gminy Przasnysz nagrodził Karolinę Suwińską, najlepszą absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu z terenu gminy. Mimo, że gmina ma charakter wiejski, to jej władze zauważają, że duża część uczniów wybiera naukę w liceach ogólnokształcących, a następnie swoje kroki kieruje na studia.

– Od kilku lat władze samorządowe Gminy Przasnysz nagradzają najlepszych licealistów pochodzących z miejscowości gminnych, którzy uczęszczają do przasnyskiego LO im. KEN. Nie inaczej było i w tym roku. Nagrody z tego tytułu trafiły do Karoliny Suwińskiej – informuje gmina.

 

Młodzież z terenu gminy Przasnysz obecnie studiuje medycynę, kierunki inżynierskie oraz te, które są związane z naukami przyrodniczymi. Władze gminne od kilku lat współpracują z przasnyskim LO im. KEN i nagradzają najlepszego licealistę w danym roczniku, który wywodzi się z terenów gminy Przasnysz.

Podczas zakończenia roku szkolnego klas maturalnych w przasnyskim liceum zjawiła się Bożena Rudzińska, sekretarz gminy Przasnysz, która złożyła gratulacje za osiągnięcie wysokich wyników w nauce Karolinie Suwińskiej, uczennicy klasy 3A o profilu matematyczno-fizycznym.

– Choć tradycyjnie przyjęło się, że jest to profil „męski”, w tej klasie uczyło się sporo dziewcząt, a jedną z najlepszych była właśnie Karolina. Uczennica może pochwalić się m.in. oceną celującą z matematyki na świadectwie końcowym, a także średnią znacznie przekraczającą 5,00. Naszej najlepszej absolwentce z LO im. KEN serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas trwających właśnie egzaminów maturalnych. Liczymy także, że Karolina nie zapomni o swoich korzeniach i już jako absolwentka wymarzonych studiów będzie z nami współpracować – gratuluje gmina.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2 lat temu

Gratulacje,powodzenia na maturze!

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu
Reply to  Anna

Gratulacje dla dziewczyny z Leszna

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu

Gratulacje Karolina ,jesteś przykładem dla wszystkich osób,które ukończyły szkoły wiejskie i dzięki swojej ambicji są najlepsze w szkołach miejskich.Pokazalas wszystkim,że warto dążyć do celu.Realizuj swoje marzenia i nie zapomnij o swojej rodzinnej miejscowości Lesznie.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Super, oby tak dalej.