Karol Kawiecki laureatem statuetki oraz nagrody specjalnej na 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2024

Tegoroczna edycja 33. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej ŚREMSONG’2024 rozpoczęła się w poniedziałek 13 maja, a zakończyła 18 maja Koncertem Galowym z udziałem laureatów konkursu.

 

W środę, 15 maja na scenie w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie swoje umiejętności wokalne zaprezentował Karol Kawiecki ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Wystąpił w kategorii szkoły podstawowe, w której zaprezentowało się 58 podmiotów (grup i solistów).

Występom uczestników przysłuchiwało się trzyosobowe jury w składzie: Piotr Pawlicki (przewodniczący jury), Dorota “Doka” Stefaniak i Adam “Solar” Solarski. Po przesłuchaniach konkursowych Karol zakwalifikował się do finału oraz koncertu laureatów, który miał miejsce w sobotę 18 maja o godz. 17:00.

Karol Kawiecki otrzymał statuetkę konkursu oraz nagrodę specjalną Dyrektora Katolickiej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. im. Św. Jana Pawła II w Śremie – Pana Krzysztofa Mylera. Warto wspomnieć, że statuetki otrzymało tylko 10 podmiotów spośród 150 podmiotów wykonawczych, a wśród nich Karol Kawiecki z Krzynowłogi Małej. Do eliminacji konkursowych Karola Kawieckiego przygotowała pani mgr Agnieszka Grabowska.

ŚREMSONG – to jeden z największych przeglądów piosenki religijnej w Polsce. Wszedł on na trwałe do krajobrazu ogólnopolskich spotkań z piosenką religijną. Przez 33 lata wzięło w nim udział przeszło 34 tysiące uczestników. Twórcą i dyrektorem artystycznym Przeglądu jest Janusz T. Skotarczak. Organizatorem konkursu jest  Katolickie Centrum Edukacji i Kultury im. św. Jana Pawła II w Śremie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie.

Na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong’24 pasterskie słowo przekazał także Arcybiskup Metropolita Poznański – Stanisław Gądecki, obecny na koncercie laureatów. Skierował list do uczestników i organizatorów Przeglądu, w którym wyraził swe głębokie uznanie i serdeczne pozdrowienia, z okazji trzydziestej trzeciej edycji tego muzycznego wydarzenia.

Arcybiskup podkreślał w liście radość, jaką niesie ze sobą coroczne świętowanie ,,Śremsong”, które staje się miejscem jednoczącym środowisko miłośników muzyki religijnej z całej Polski. Zaznaczył, iż wydarzenie to stanowi okazję do wspólnego przeżywania czasu zanurzonego w wartościach chrześcijańskich, co ma prowadzić do głębszej więzi z Chrystusem oraz otwarcia serc na potrzeby bliźnich.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments