Karetka z Jednorożca wiozła pacjenta z koronawirusem aż do Siedlec

Portal Moja Ostrołęka zastanawia się, czy w województwie mazowieckim rozwija się turystyka covidowa. Jak zrelacjonował serwis, karetka pogotowia stacjonująca w Jednorożcu wyruszyła na pomoc do pacjenta z koronawirusem do odległego o 20 kilometrów Baranowa. Stamtąd pogotowie pojechało do Ostrołęki, ale pacjent “odbił się” od drzwi tamtejszego szpitala tymczasowego. Podróż zakończyła się 150 kilometrów dalej – w Siedlcach.

 

Załoga karetki z Jednorożca zgłoszenie o pacjencie z COVID-19, którego trzeba było odebrać z Baranowa, otrzymała w środę 17 marca przed południem. Dyspozytor z Siedlec polecił przewieźć chorego do szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Tego dnia do użytku oddano tam jeden blok, wyposażony w 46 łóżek. Nowo otwarta placówka modułowa, nie zechciała jednak przyjąć chorego.

 

 

Załoga wraz z pacjentem oczekiwała przed szpitalem przez około pół godziny, a wraz z nimi kilka innych karetek z różnych miejscowości. Kiedy stało się jasne, że chory w Ostrołęce pomocy nie otrzyma, transport został skierowany do Siedlec, bo tylko tam było wolne miejsce dla pacjentów z COVID-19.

 

Okazuje się, że tymczasową placówkę otwarto o godz. 13.00, a karetka przyjechała… za wcześnie. Załoga wraz z chorym czekała więc na uruchomienie szpitala, ale nagle okazało się, że nie ma w nim już miejsc. Przypuszczalnie szpital covidowy zapełnił się w niewyjaśnionych okolicznościach, dlatego pacjent musiał odbyć długą podróż do Siedlec.

 

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanka
Przasnyszanka
23 dni temu

Otworzyli szpital tymczasowy na potrzeby kamer TV i szybciutko zamknęli?

Rec
Rec
23 dni temu

LPR mogł pomóc

Jasieke
Jasieke
23 dni temu

A co tam, chłop sobie pojeździł po kraju za darmochę-przy tak drogim paliwie to super sprawa-wyleczą, wycieczka krajoznawcza, forsa w kieszeni???!!! Serdecznie pozdrawiam!!! Co tu się w tym kraju wyprawia to jest coś pięknego????!!!!! Nic tylko się otruc!!!

Marek
Marek
23 dni temu

Niestety po karetkę dzwonimy od niedawna do SIEDLEC i takich absurdów jest pełno .

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
odpowiada  Marek

Naród wybrał, naród ma. Proste.

rebus
rebus
23 dni temu

Jak by PO rządziło to by, to był dopiero cyrk. Do Wałbrzycha, albo Rzeszowa by wozili.

Radek
Radek
23 dni temu

Ta pewnie nagle teraz się wszystko pogorszyło za poprzednich rządów opieka zdrowotna stała na innym poziomie-bo ja pamięć mam dobrą i różnicy nie widzę żadnej,mało tego śmiem twierdzić że wtedy w takim obłożeniu szpitalu chaos byłby jeszcze większy..U nas służba zdrowia nigdy nie będzie dobrze funkcjonować,gdyż to nie tylko sprawa pieniędzy tylko wprowadzenia zmian i innych zasad zatrudniania lekarzy obcokrajowców itp funkcjonowania środowiska medycznego a ono (lobby) na najmniejsze zmiany np.powiązania praktyki prywatnej,zmiana oceny pracy lekarza przez biegłych lekarzy ale bez prawa wykonywania czynnego zawodu lekarza (tak jest we wszystkich normalnych krajach) nigdy się nie zgodzi i koło się zamyka.

Zwolnij_Pomyśl
Zwolnij_Pomyśl
23 dni temu

Zbiorcze zestawienie informacji o BIA

Kil
Kil
23 dni temu

Są przypadki, że karetka z Warszawy przyjeżdża do pacjenta w Przasnyszu na wizytę domową.