Karatecy z Przasnyskiego Klubu Kyokushin Karate obsypani złotem na turnieju w Ostrołęce

Mimo pandemii i ograniczeń młodzi karatecy z Przasnyskiego Klubu Kyokushin Karate trenowali sumiennie. Świetną okazją do sprawdzenia poziomu wytrenowania były egzaminy na kolejne stopnie wtajemniczenia i wreszcie prawdziwa wisienka na torcie – 20 czerwca – Turniej Karate Kyokushin o Puchar Ziemi Kurpiowskiej w Ostrołęce, który nasi zawodnicy opuścili ze złotymi medalami.

 

Upał niesamowity, ochraniacze grube, kaski na głowach, ale karatecy nie mazgaje – twardo stawali do walki. Rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach: kumite (pojedynki), kata (układy) i walka z cieniem dla najmłodszych.

Nasi sportowcy byli tak złaknieni prawdziwych emocji, że pojechali reprezentować Przasnysz w silnym, 19 – osobowym składzie.

Każdy wrócił z medalem i dyplomem, ale najcenniejsze są oczywiście złote i puchary za I miejsce, a tych zdobyli aż 5!

Karate – Siła charakteru

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Julia Górecka, Amelia Stefańska, Magda Wąsowska i Gabriela Feit. Warto wspomnieć, że fantastycznie zaprezentował się bardzo pracowity na treningach Wiktor Piekarski, który wygrał szybko i efektownie 3 pojedynki, a w finale stoczył zaciętą i emocjonującą walkę o złoto, którą przegrał o mały włos.

Srebrny medal to również duży sukces, który stał się udziałem Mai Soliwodzkiej, Magdaleny Stepnowskiej, Leny Wierzbickiej i Szymona Kopki. Brawo!

Czerwiec zbliża się do końca, wakacje za chwilę… jeszcze tylko pokaz karate i… ciężkie obozy karate, na które wyjeżdża spora grupa tych, którym mało sportu. Gratulujemy więc i życzymy udanych wakacji!

A od września znów regularne treningi w klubie, gdzie nie tylko ciało ale charakter wykuwa się w pocie czoła.

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Super ! Pogratulować pracy nad sobą w tych trudnych czasach 🙂

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Film z turnieju w Ostrołęce :
https:// www .youtube. com/watch?v=3O9hI7XosBI&t=2sj