Kapłan oskarżony o wykorzystanie seksualne chłopca. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo dotyczące molestowania seksualnego na szkodę małoletniego poniżej 15. roku życia.

 

– Śledztwo zostało wszczęte w sierpniu 2021r. na podstawie zawiadomienia delegata jednego z biskupów ds. ochrony dzieci i młodzieży, w którym podano okoliczności wskazujące, że jeden z księży mógł dopuścić się czynów pedofilskich – informuje w komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W toku postępowania śledczy ustalili, że kapłan, który był katechetą, wykorzystywał seksualnie chłopca. Do pierwszych czynów pedofilskich miało dojść ponad 10 lat temu.

 

Podejrzanego zatrzymano pod koniec kwietnia.

– Podejrzanemu postawiono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15. roku życia. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowania podejrzanego. Sąd podzielił stanowisko prokuratura i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec księdza na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – czytamy.

Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o postępowaniu.

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
8 dni temu

*

Irena
Irena
8 dni temu

mapakoscielnejpedofilii.pl

michał
michał
7 dni temu

Zwyrodnialcy w sutannach powinni odpowiadać jak recydywiści.

Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

To ksiądz liniał chłopców

Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

Ja w technikum też nieraz patrzyłem na chlopakow jak się przebierali a teraz mam żonę

Emil
Emil
7 dni temu

„Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego” ja prdl. właśnie z uwagi na dobro POKRZYWDZONEGO powinni podać tę pedo mordę w mediach zeby rodzice wiedzieli. no chyba że pokrzywdzonym jest ten w sutannie??