Kąpiel dozwolona w 12 miejscach w regionie

W sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego wyznaczono dotychczas 9 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 3 kąpieliska. Wskazane akweny zostały przebadane przez sanepid.

Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę. Uzyskały go plaże w: Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski) i Płocku (Zalew Sobótka). Miejsca wykorzystywane do kąpieli znajdują się w: Ciechanowie, Jabłonowcu, Gostyninie, Serocku, Wieliszewie, Ostrołęce, Bledzewie, Słupii oraz Szczutowie.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.wsse.waw.pl w zakładce „Kąpieliska 2013”. Pełny wykaz przebadanych kąpielisk i miejsc przeznaczonych do kąpieli:

Stacja PSSE nadzorująca miejsce wykorzystywane do kąpieli Nazwa miejscowości miejsca wykorzystywanego do kąpieli Nazwa miejsca wykorzystywanego do kąpieli Nazwa akwenu
PSSE Ciechanów Ciechanów Krubin glinianka Krubin
PSSE w Garwolinie Jabłonowiec miejsce wykorzystywane do kąpieli przy Ośrodku Wypoczynkowym „Tęcza” w Jabłonowcu rzeka Okrzejka
PSSE Gostynin Gostynin Bratoszewo Jezioro Bratoszewo
PSSE Legionowo Serock Retmańska Jezioro Zegrzyńskie
PSSE Legionowo Wieliszew 600-lecia Jezioro Zegrzyńskie
PSSE Ostrołęka Ostrołęka Ostrołęka rz. Narew
PSSE Sierpc Bledzewo PLL LOT jezioro Bledzewo
PSSE Sierpc Słupia Stannica ZHP jezioro Urszulewo
PSSE Sierpc Szczutowo zajazd „Przystań” jezioro Szczutowo
PSSE Otwock Kąck Kąpielisko w Kącku staw Kąck
PSSE Płock Płock Kąpielisko Miejskie „Sobótka” Zalew Sobótka
PSSE Żyrardów Żyrardów Zalew Żyrardowski rzeka Pisia Gągolina
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments