Kampania „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą” w Przasnyszu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu w ubiegłym tygodniu przeprowadzali kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wykorzystali do tego różne uroczystości odbywające się na terenie miasta. Była to okazja, aby przypomnieć uczestnikom zasady bezpiecznego wypoczynku.

 

– W ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mieszkańcy naszego powiatu, zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze, miały możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Rozdawano ulotki z najważniejszymi informacjami na temat zasad korzystania z kąpielisk – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

Policja przypomina o ważnych telefonach alarmowych WOPR – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe:

  • Dla telefonów komórkowych: 601 100 100
  • Dla telefonów stacjonarnych: 0 601 100 100
  • Ogólnoeuropejski numer alarmowy: 112

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
G.K
G.K
29 dni temu

Gmina Raciąż około 60 km od Przasnysza.
W Raciążu 70 hektarów zalewu, w Przasnyszu nasz Starosta, chce zbudować zbiornik na 3 hektary…
” Gmina Raciąż poinformowała, że do urzędu wpłynęła dziś decyzja wojewody mazowieckiego zatwierdzająca projekt budowlany oraz udzielająca pozwolenie na budowę zbiornika wodnego na Raciążnicy.
Zbiornik będzie miał powierzchnię 70 hektarów, a według szacunków pomieści 1,1 mln metrów sześciennych wody. Cała inwestycja obejmie powierzchnię 90 hektarów na terenach w obrębach miejscowości Budy Kraszewskie, Kraszewo-Gaczułty i Kraszewo-Rory. Jesienią 2021 roku koszt budowy zalewu szacowano na ponad 40 mln zł, jednak wydaje się, że patrząc na obecne ceny, kwota przeprowadzenia robót może być wyższa. „

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  G.K

No ale taki zbiornik trzeba jeszcze czymś zasilić. A sam widzisz jak dziś wygląda Węgierka.

Oczywiście trzeba zgodzić się z tym, że nasz Starosta to mitoman.

G.K
G.K
29 dni temu

Wikipedia
Karwacz – leży nad Morawką, według Wikipedii, jest to dopływ Węgierki. Zalew w Karwaczu, ma (chyba)15 hektarów, i tylko zaniedbanie zbiornika, powoduje, że wygląda jak wygląda.

G.K
G.K
29 dni temu
Reply to  G.K

Zresztą już w 2014 roku burmistrz Trochimiuk, obiecywał tak ( to był 2014 rok) : Wielka szansa dla Przasnysza została ogłoszona przez samego burmistrza przed ostatnimi wyborami samorządowymi, w których starał się o reelekcję. Miał pojawić się niemiecki inwestor, który wybuduje zalew o 15 ha powierzchni, 4 km długości i 5-6 m głębokości. Pomiędzy mostem na ul. Szpitalnej, a zachodnim krańcem miasta (stary basen) miał się rozwijać sport, hotelarstwo i rekreacja…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  G.K

No ale Stsrosta bajdurzy o zalewie na Rudzie. Więc to już nie Morawka.

Rocky
Rocky
26 dni temu

A zalew na węgierce i ten w Karwaczu zarasta. Ciekawe jak zajmą się nowym zalewem?