„Kampania białych serc” w Szkole Podstawowej w Rostkowie

W czwartek, 12 października w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie odbyła się XIX „Kampania Białych Serc” pod hasłem „Kto z kim przestaje, takim się staje”.

 

Szkoła od lat współpracuje z głównym organizatorem „Kampanii Białych Serc” – Grupą Zalewski i Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

Tradycyjnie tego dnia cały budynek został przyozdobiony białymi sercami. Uczniów odwiedził dzielnicowy Gminy Krasne, który wspominał o tematyce uzależnień.

– Prelekcję na temat uzależnień wygłosił Dzielnicowy Gminy Krasne aspirant Łukasz Heliński, który wytłumaczył uczniom czym jest uzależnienie, jakie są jego przyczyny i skutki. Zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu – relacjonuje szkoła.

Przez minione osiemnaście lat, kampania poruszała różnego rodzaju tematy związane z zagrożeniami, które czyhają na młodych ludzi, od narkotyków po alkohol, dopalacze, gry komputerowe, hazard, a także kończąc na trudnych tematach, jak samobójstwa wśród dzieci i młodzieży.

– W tym roku pod hasłem: „ Kto z kim przestaje, takim się staje”, poruszany będzie temat negatywnego wpływu grup rówieśniczych na zachowanie dzieci i młodzieży, którego efektem końcowym może być wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia. Uczniowie ułożyli białe, płonące serce będące symbolem protestu przeciw uzależnieniom oraz przemocy – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments