„Kampania Białych Serc” w Rostkowie

Po raz 18 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rostkowie przystąpili do „Kampanii Białych Serc”. W tym roku rozmawiali na temat uzależnień.

 

12 października w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie odbyła się XVIII „Kampania Białych Serc”, której głównym organizatorem jest Grupa Zalewski i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

Tegoroczna edycja, w której wzięli udział uczniowie oraz grono pedagogiczne placówki, została zorganizowana pod hasłem „Włącz alarm”.

 

Budynek szkoły został tradycyjnie przyozdobiony białymi sercami. Pedagog Sylwia Suchodolska – Jakóbiak przeprowadziła z dziećmi i młodzieżą prelekcję na temat uzależnień, a następnie uczniowie obejrzeli film dokumentalny „Pokolenie podłączonych”.

– Przez siedemnaście lat kampania poruszała różnego rodzaju tematy o zagrożeniach, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież, poczynając od zagrożeń związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, hazardu, a kończąc na ważnych, a czasami trudnych tematach, jak choćby samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku pod hasłem: „Włącz alarm”, poruszany będzie temat fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego (smartfona) – informuje szkoła.

Kolejnym etapem kampanii było ułożenie białego, płonącego serca, które jest symbolem protestu przeciw uzależnieniom oraz przemocy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments