Kamery zarejestrują wjeżdżających i wyjeżdżających z Przasnysza. Jest dotacja dla miasta

Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni jednogłośnie przekazali dotację celowa dla miasta Przasnysz w kwocie 50 tys. zł. na rozwój monitoringu miejskiego. Chodzi o montażu kamer na ulicach „wylotowych”.

 

O realizację tej inwestycji i wpięcie do Centrum Monitorowania Miasta ubiegała się Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu oraz Burmistrz Miasta Przasnysz. Inwestycja ma dostarczyć dodatkowych narzędzi policji w sprawach związanych z kradzieżą aut czy włamań do przasnyskich mieszkań i domów. Kamery zostaną zamontowane na drogach, które są wjazdowymi do Przasnysza i tam gdzie pozwala na to infrastruktura.

 

Realizacja inwestycji zaplanowana jest do końca 2021 r.

 – Bardzo się cieszę z tej inicjatywy i dziękuję radnym powiatowym za jednomyślność i wsparcie. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Co jakiś czas, choć coraz rzadziej, głośno jest o kradzieżach i włamaniach w Przasnyszu. Ta inwestycja z pewnością spowoduje ich spadek, także da dodatkowe możliwości naszej policji aby ustalać sprawców. Centrum Monitorowania Miasta rozwija się świetnie. Mamy bardzo pozytywne opinie ze wszystkich stron o pracy naszego operatora. Całodobowy monitoring 27/h – 7 dni w tygodniu – naszych ulic, z pewnością zwiększy jeszcze bardziej bezpieczeństwo w Przasnyszu. Będziemy pierwszym miastem w okolicy tak dobrze zmonitorowanym – mówi Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta.

 

ren


 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Nie wiem, co mają dać takie kamery.

Przasnyska Policja nie jest w stanie odnaleźć właściciela znalezionego telefonu… Więc niby jak miałaby być w stanie przeanalizować dane z kamer plus dane z logowań do BTSów w celu znalezienia sprawcy przestępstwa? Do tego trzeba mieć łeb na karku i zapewne nie tanie oprogramowanie.

Karol
Karol
1 miesiąc temu

Za dużo w11 ktoś się naoglądał. Trzeba zejść na ziemie.

allon
allon
1 miesiąc temu
odpowiada  Karol

A jeszcze będzie wszystkiego więcej bo wybory niedługo, u nas zawsze takie obietnice

Konował
Konował
1 miesiąc temu

Na gołymińskiej będzie kamera, a chodnika nie ma. I zaraz posypią się mandaty dla pieszych. Gratuluję pomysłu. Budżet zarobi

Kazik
Kazik
1 miesiąc temu

A na co to komu? Wjazd i wyjazd będą rejestrować, a pewnie nawet rejestracji się nie da odczytac

Adriano
Adriano
1 miesiąc temu

Przydałoby się aby kamery te od razu rejestrowały numery rejestracyjne, aby np policja mogła łatwo sprawdzić czy dany samochód wjeżdżał/wyjeżdżał z miasta i o której godzinie. W przeciwnym razie trzeba będzie przeglądać godziny materiału video aby zidentyfikować dany pojazd.
Druga sprawa, że jeśli ma to służyć łapaniu złodziei to takie kamery musiały by być na każdym wyjeździe. Raczej specjaliści w zabieraniu cudzej właśności będą mieli swoje bezpieczne ścieżki.