Kamery będą monitorować drogi wjazdowe do Przasnysza

3 listopada 2021 roku władze samorządu powiatu przasnyskiego oraz miasta Przasnysz podpisały umowę na przekazanie dotacji na zakup kamer monitoringu miejskiego.

 

Kamery mają zostać zainstalowane przy drogach wjazdowych do Przasnysza.

– Zależy nam na tym, aby po serii kradzieży, których dokonały grupy przestępcze z zewnątrz, zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Przasnysza. Po tych wydarzeniach pojawiły się również prośby ze strony policji, aby Miasto poprawiło system monitoringu miejskiego i postanowiliśmy wesprzeć Miasto w tym przedsięwzięciu. Zakupione zostaną nowoczesne kamery monitorujące drogi wyjazdowe z Przasnysza. Obraz będzie rejestrowany w dobrej jakości, będzie można przybliżać ujęcia, by odczytać numery rejestracyjne pojazdów i łatwiej ustalić podejrzanych – mówi nam starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Miasto od samorządu powiatowego otrzyma na ten cel 50 tys. zł.

– Kwestie bezpieczeństwa naszych mieszkańców są priorytetem. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji chcemy w pełni – 24 godziny na dobę, monitorować drogi wjazdowe. To kolejne narzędzia do walki z kradzieżami aut na terenie naszego miasta, a także włamaniami do mieszkań. Każdego dnia nasz operator CMM przyjmuje i weryfikuje kilka zgłoszeń naszych mieszkańców, które analizuje dla Policji. Wielu zdarzeniom i czynom przestępczym udało się zapobiec. Miasto na pewno w kolejnym roku kalendarzowym będzie inwestowało w rozwój monitoringu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu za wsparcie – komentuje z kolei burmistrz, Łukasz Chrostowski.

 

 

ren

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba
Alibaba
21 dni temu

Kamery się przydadzą, już coś się stało dziś znów przy kościele Ojców Pasjonistów…

Patryk
Patryk
21 dni temu

Może zamiast kamer, obniżka kosztów za śmieci

Polo
Polo
20 dni temu

A kiedy nowe hybrydy dla KPP ???

Gringo
Gringo
20 dni temu
odpowiada  Polo

Wtedy kiedy sobie kupisz nowy składak.