„Kaliny” świętowały Dzień Matki [FOTO]

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” w Jednorożcu z okazji Dnia Matki zrealizowało warsztaty kulinarne oraz spotkanie z okazji Dnia Matki.

 

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” w Jednorożcu jest w trakcie realizacji projektu „Kaliny – kobiety na medal”, który otrzymał wsparcie finansowe z Urzędu Gminy Jednorożec w kwocie 2800 złotych.

Kobiety już w kwietniu zorganizowały warsztaty rękodzieła. Powstały piękne kwiaty z krepiny oraz palmy wielkanocne.

W poniedziałek, 23 maja odbyły się z kolei warsztaty kulinarne zorganizowane z okazji „Dnia Matki”.

 

– Na warsztatach gotowaliśmy zupę porową, przygotowałyśmy roladki schabowe nadziewane mięsem, ślimaczki francuskie z mięsem mielonym. Oprócz tego powstały ciasta, rogaliki oraz tort. Następnego dnia dokończyliśmy warsztaty kulinarne, a mianowicie zrobiliśmy 3 rodzaje sałatek i surówek, udekorowaliśmy tort oraz stoły. Zaprosiliśmy na wieczorną wspólną biesiadę 20 mam oraz nasze członkinie, bo także jesteśmy matkami – informują członkinie koła.

W związku z tym, że w stowarzyszeniu działa również zespół folklorystyczny „Kalina”, do którego należą członkinie koła, kobiety swoją małą uroczystość rozpoczęły od krótkiego występu artystycznego.

– Musimy nadmienić, że jedna z naszych koleżanek specjalnie na tę okazję napisała 4 wiersze o mamie, które zostały dołączone do naszego występu. Otrzymaliśmy gromkie brawa za występ – dodają.

Wszystkie mamy obecne na spotkaniu otrzymały drobne upominki oraz kwiaty, które wręczył im wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments