Kalina Marchewka na castingu Disco Star

Kalina Marchewka wzięła udział w castingu do popularnego programu Disco Star Polo TV. Bez większych problemów dostała się do odcinków telewizyjnych otrzymując od jury cztery głosy na „TAK.

– Pomysł by startować do programu Disco Star pojawił się nagle. Informacje o castingachzobaczyłam na fb. Na początku żartowałam w tym temacie jednak im więcej o tym myślałam, tym więcej chęci zaczęło się pojawiać. – przyznaje Kalina.

– W moim repertuarze nigdy nie było takich utworów. Zawsze śpiewałam coś spokojnego, lirycznego m.in poezję śpiewaną, jazz, klasykę. Teraz pojawiło się nowe wyzwanie: poznać i poczuć nowy klimat. Ostateczna decyzja o występie w castingu została podjęta po wielu rozmowach z Krzysztofem Mordwa liderem zespołu KRISTARS. Zespół ten zyskał uznanie szerokiej publiczności. Jego utwory ukazały się w mediach. Teledyski emitowane są w największych stacjach telewizyjnych z gatunku muzyki disco-polo i dance (Polo TV, Disco Polo Music).Bardzo cenię Krzysztofa za jego styl i osobowość sceniczną. Dlatego jego doświadczenie w branży disco-polo, uwagi oraz wsparcie okazało się inspirujące dla mnie. – dodaje przasnyszanka.

– Wspólnie wybraliśmy utwory,  które zaśpiewam na castingu i przystąpiliśmy do ich opracowania. Ktoś powie: „Przecież to staje się i śpiewa”. Niestety nie. Pomimo zazwyczaj prostych kilku dźwięków, trzeba podejść do tego jak do każdego innego utworu. Trzeba się go nauczyć, opracować dykcyjnie, odpowiednio zinterpretować, znaleźć  nowy pomysł, a nie bezmyślnie kopiować oryginał, zawładnąć sceną i „sprzedać” widzowi. – przyznaje Kalina Marchewka.

PreCasting odbył się 23.01.2017 w Warszawiew klubie Explosion. Jury bylo pierwszy raz w całym skladzie Radek Liszewski (Weekend), Magda Pańkowska (Shazza), Paweł Dudek (Czadoman), Marcin Miller (Boys).  Zaśpiewałam piosenkę z rep. M. Rodowicz „Co się stało z mamą”. Wykonanie przasnyszanki spodobało się jury „4 x tak” i zostałam zaproszona na główny casting 25.01.2017 też do Warszawy.

W decydującym castingu uczestniczyło ok. 100 osób wyłonionych w precastingach z innych miast. Do programu Disco Star, który będzie emitowany w Polo Tv dostało się 36 osób.

Kalina Marchewka i lider zespołu Kristars

– Zaśpiewałam piosenkę zespołu Camasutra pt. „Jesteś ideałem” i przeżyłam chwile grozy gdyż okazało sie, że nie specjalnie trafiłam w gust jury. Główny zarzut od każdego „za mocno”. Pomyślałam trudno nie każdemu musi odpowiadać moja interpretacja. Kiedy przyszło do głosowania stało się coś zupełnie niespodziewanego. Radek Liszewski zaczął patrzeć na mnie i moje występy całościowo i nagle z „nie” zrobiło się „tak”. I po raz kolejny otrzymałam „4 x tak” dzięki temu weszłam do programu Disco Star. – wspomina Kalina.

Bardzo się z tego cieszę. Są to nowe dla mnie doświadczenia i super zabawa z pozytywnie zakręconymi ludźmi. Nie wiadomo jak długo utrzymam się w programie i to nie jest dla mnie istotne, ale na pewno będę przygotowana do występów na 100% . – dodaje przasnyszanka.

Łukasz Chrostowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments