Kalendarz wyborów samorządowych. Do kiedy można zgłaszać kandydatów na wójtów i burmistrzów?

Do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca.

 

Do rozporządzenia premiera Donalda Tuska w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, które odbędą się 7 i 21 kwietnia załączono kalendarz określający terminy poszczególnych czynności wyborczych.

Zgodnie z nim, do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca o godz. 16.00.

Do 12 lutego z kolei, będzie można zawiadamiać komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.

Najpóźniej do 28 marca gminy będą musiały podać do publicznej wiadomości informację o organizacji w dniu wyborów, bezpłatnego gminnego przewozu pasażerskiego.

Od dnia 23 marca 2024 r. do dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 24.00 komitety wyborcze będą mogły nieodpłatne rozpowszechniać w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycje wyborcze.

W dniu 5 kwietnia 2024 r. o godz. 24.00 nastąpi zakończenie kampanii wyborczej.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Strateg Jarosław przełożył wybory na wiosnę 2024, bo rzekomo dawało to szanse na lepszy wynik.

Ale teraz wychodzi na to że co tydzień będzie ujawniany jakiś pisowski wał, więc do kwietnia poparcie im spadnie o połowę. Bo w TVP Becia Holecka już nie wykreuje równoległej rzeczywistości….

Podobno za Tuska tak kradli, ale nie słyszałem żeby jakiś gość z PO poszedł siedzieć. Nowak miał swoje za uszami, ale też zabrakło dowodów….

A pisowcy będą teraz zatrzymywani co chwilę. Ja czekam tylko na Matołusza. Ale za respiratory i maseczki się nie wywinie. Nie ma bata.

Darek
Darek
1 miesiąc temu

A ty jak zwykle złośliwy, i strasznie podły masz charakter dla ciebie to tylko ten zlepek się liczy, nie szanujesz ludzi o innych poglądach ,zacznij od tego że i jedni i drudzy robią wszystko aby mogli sami mieć korzyści, człowieku obudź się

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Szanuję ludzi o innych poglądach.

Nie szanuję hipokrytów i złodziei, którzy rozkradali ten kraj przez 8 lat. Nosząc na sztandarach bogoojczyźniane hasła po prostu kradli ile się da.

Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

Nie żal mi tvp ani Pisu. Uważam że za pazerność powinni zapłacić cenę. Jednocześnie nie mogę się wyzbyć wrażenia, że nowy rząd łamie prawo przejmując kontrolę nad instytucjami skolonizowanymi przez Pisy. Na przykładzie tvp mogę wytłumaczyć. Jak ukradnę Ci samochód i pójdę go zarejestrować, a dostanę odmowę, bo zglosisz kradziesz, a ja następnie podstawię go zezłomować, to będzie to zgodne z prawem? Tak mniej więcej zrobili z tvp. A jak się tłumaczy rząd? Że niestety takie standardy wypracował Pis. SERIO? Standardy Pisu, którym gardzi są dla nowego rządu wzorcem do działania? No to tylko czekać na powtórkę. O ilu konkursach… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Kefas

Ale z nimi nie można po dobroci, niestety. Nie są w stanie pogodzić się z przegraną.

A co do zmian kadrowych, to podobno mają byc konkursy. Pożyjemy, zobaczymy.

Ania i Jan
Ania i Jan
1 miesiąc temu

Przasnyszu – bądź czujny !!! To ważne wybory dla tego miasta. Zły gospodarz, to exodus młodych ludzi w inne rejony kraju, a tutaj tylko starzy ludzie bez pomocy własnych dzieci. Dobrze się zastanówmy kogo obsadzić na ten stołek.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Ania i Jan

A co Ty byś zrobiła gdybyś była burmistrzem? No słucham. Trzeba mieć naprawdę łeb na karku, żeby jakoś to miasto ogarnąć. Brakuje 2-3 porządnych inwestorów na Strefie. Senator dużo obiecywał i na tym się skończyło.