Kajaki wrócą na stałe. Miasto Przasnysz finalizuje zakup sprzętu

Spływy kajakowe po Węgierce to idealny sposób na wypoczynek i aktywny czas spędzony z rodziną, dlatego w poprzednich latach ta forma rekreacji cieszyła się znacznym zainteresowaniem mieszkańców. Miasto chcąc zapewnić obecność sprzętu w każdy ciepły weekend, zdecydowało się na kupno 3 kajaków. Dwóch, mogących pomieścić dwoje pasażerów, oraz pojedynczego jednoosobowego. Jeśli pomysł się sprawdzi, w kolejnych latach możliwe będą kolejne zakupy i wzbogacenie sprzętu o rower wodny.

 

W ubiegłych latach, chcąc umożliwić mieszkańcom korzystanie z uroków zalewu w parku miejskim, miasto zawierało umowy z zewnętrznymi firmami, które udostępniały sprzęt na zasadach komercyjnych, co obciążało przasnyszan dość wysokimi kosztami, a zapewnienie dostępności kajaków w każdy weekend wiązało się z problemami. Wkrótce sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ miasto zdecydowało się na zakup własnego sprzętu.

 

– Z roku na rok Miasto miało coraz większą trudność w organizacji kajaków. Wynajmujący narzekali, że mało jest osób chętnych, z kolei mieszkańcy zgłaszali, że kwota 25,00 zł za godzinę jest wygórowana. Uznaliśmy, że mieszkańcy mają racje i kupiliśmy trzy kajaki z pełnym wyposażeniem – poinformował wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

W tej chwili miasto czeka na realizację zamówienia, a sprzęt ma dotrzeć w przyszłym tygodniu.

– Kajaki w pierwszy weekend z inicjatywy Burmistrza Chrostowskiego zostaną dla naszych mieszkańców udostępnione bezpłatnie, ale ogłosimy zapisy. Kolejne spływy będą symbolicznie płatne, jednak nie więcej niż 10,00 zł za wypożyczenie kajaka. Opłata jest konieczna, aby nie rozwlekać czasu wykorzystywania sprzętu oraz umożliwić pływanie kolejnym osobom – dodaje włodarz.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy Stowarzyszenia „Orlik”, przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przasnyszu, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie sprzętu na rzekę oraz będzie czuwał nad jego wypożyczaniem. Kajaki powinny być dostępne w czerwcu.

O terminach oczywiście poinformujemy. Koszt zakupu trzech kajaków wyniósł 6.000 zł.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dupabiskupa
dupabiskupa
27 dni temu

ja bym kupil ten kajak i spier*** na zachod

Mieszkaniec
Mieszkaniec
27 dni temu

Może 3 to za dużo?

p-sz
p-sz
27 dni temu

chętnie skorzystam aby tylko rzeka nie była zarośnięta. wcześniej tak było i tylko skupiasz się aby to omijać.